21:27 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Mikroautobuai nelegaliems migrantams vežioti, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvos pasieniečiai gavo mikroautobusus nelegaliems migrantams vežioti

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Nuo šiol nelegalius migrantus pasieniečiai vežios iš Olandijos gautais panaudotais specialiais mikroautobusais

  VILNIUS, liepos 12 – Sputnik. Olandijos teisingumo ministerija Lietuvos pasieniečiams perdavė du mikroautobusus "VW Crafter", kurie yra specialiai pritaikyti vežti sulaikytus asmenis, juos nuo šiol naudos Pabradėje esantis VSAT Užsieniečių registracijos centras (URC) nelegaliems migrantams konvojuoti, praneša spaudos tarnyba.

  Ketvirtadienį į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje atvykę Olandijos teisingumo ministerijos Transporto tarnybos atstovai Lietuvos pasieniečiams perdavė du 2013 metais pagamintus specialios paskirties mikroautobusus "VW Crafter". Olandijoje jie buvo naudoti sulaikytiems asmenims pervežti.

  Lietuvos pasieniečiams padovanoti mikroautobusai nuo šiol bus naudojami URC dirbančių pasieniečių.

  Микроавтобусы для перевозки нелегальных мигрантов
  Mikroautobusai nelegaliems migrantams vežioti

  "VW Crafter" vienu metu galima vežti 7 sulaikytus asmenis. Mikroautobuse jiems yra skirti 3 atskiri uždari skyriai, du iš kurių skirti dviem asmenims gabenti, vienas – trims sulaikytiesiems.  Tokiu mikroautobusu taip pat gali vykti du pasieniečiai, vienas iš kurių vairuotų "VW Crafter". Mikroautobusuose sumontuota speciali įranga, stebėjimo ir pasikalbėjimo sistemos, specialūs langai bei durys.

  "Gauti "VW Crafter" bus konvojuojami į Lietuvą neteisėtai patekę, sulaikyti ir Pabradėje apgyvendinti migrantai. Tokie automobiliai bus nepakeičiami, kai VSAT pareigūnams nelegalius migrantus reikės vežti iš vieno VSAT padalinio į kitą, į teismus, juos išsiunčiant iš Lietuvos gabenti iki pasienio kontrolės punktų, oro uostų ir pan", — rašoma pranešime.

  Prieš atiduodami mikroautobusus Lietuvos pasieniečiams Olandijos atstovai atliko jų pilną techninį aptarnavimą.

  Микроавтобусы для перевозки нелегальных мигрантов
  Mikroautobusai nelegaliems migrantams vežioti

  Neteisėti migrantai Lietuvoje

  Šiuo metu URC laikinai apgyvendinti 132 užsieniečiai. Iš jų 46 yra sulaikyti neteisėti migrantai, o 88 — prieglobsčio Lietuvoje prašytojai. Pagal pilietybes centre daugiausiai yra Tadžikistano (25), Vietnamo (23), Baltarusijos (13) ir Šri Lankos (11) piliečių.

  URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius migrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

  URC dirbantys pasieniečiai atlieka tyrimus dėl užsieniečių asmens tapatybės, atvykimo į Lietuvą aplinkybių ir vykdo užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: daugiau nei 10 ES šalių gali palaikyti Vokietiją migracijos krizėje
  Grybauskaitė pažadėjo su Italija pasidalinti migrantų našta
  STT tiria schemą, leidžiančią užsieniečiams neteisėtai gyventi Lietuvoje

  Svarbiausios temos