13:04 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Dar viena serija naujų, modernių policijos automobilių, skirtų eismo saugumui užtikrinti, išrieda į gatves

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Ketvirtadienį, liepos 12-ąją, Policijos departamente pristatyta dar viena serija naujų tarnybinių automobilių, kurie artimiausiu metu bus perduoti apskričių kelių policijos pareigūnams naudoti, rašoma departamento parnešime spaudai.

  Iš viso nupirktas 31 automobilis "Opel Insignia", skirtas visos šalies kelių policijos padaliniams. Vilniaus apskričiai skirti 9 automobiliai, Kauno — 4, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės — po 3, Alytaus ir Utenos — po 2, Telšiams ir Tauragei — po 1.

  Новые машины для литовской полиции
  © Photo : Lietuvos policija
  Policijos departamentas pristatė 31 automobilį

  Viešajame pirkimo konkurse dalyvavo ir pasiūlymus pateikė penkios įmonės, atstovaujančios trims automobilių markėms: "Opel", "Škoda" ir "VW". Konkurso laimėtoju pripažintas tiekėjas, pasiūlęs "Opel Insignia Sport Tourer", kurio kaina su visa gamykline bei policijos veiklai reikalinga įranga — 30 600 eurų (apie 30 proc. pigiau negu rinkos kaina).

  Pagrindinai reikalavimai, kuriuos policija kėlė, įsigydama naujus automobilius, tai vidutinė klasė, universalo kėbulas, galingas turbo dyzelinis variklis, visi varantieji ratai, automatinė greičių dėžė bei įranga darbo ir eksploatavimo saugumui padidinti.

  Pristatant naujuosius tarnybinius automobilius pademonstruota juose sumontuota įranga: signalizacija, priešrūkiniai žibintai, "Full LED" žibintai, parkavimo davikliai, adaptyvinė pastovaus greičio palaikymo sistema, susidūrimo išvengimo ir sušvelninimo sistema, papildomi žieminiai ratai R17 su padangomis, ratlankiais, slėgio davikliais ir su gaubtais, papildomas atsarginis ratas.

  Sumontuota ir papildoma įranga, reikalinga būtent policinėms funkcijoms atlikti: LED plafonas ir švyturėliai, garsinė signalizacija, sėdynių apsiuvimas, išorinis apipavidalinimas (policijos žymėjimas), įrangos (krovinio) tvirtinimai bagažinėje, antras akumuliatorius, inverteris, rozetės, jungikliai,  sumontuota ir policijos ryšio ir vaizdo įrašymo įranga.

  Šių automobilių pirkimas anaiptol ne pabaiga. Rudenį pareigūnams, dirbantiems reagavimo padaliniuose, ketinama skirti 156 naujus tarnybinius mikroautobusus. Taip pat planuojama įsigyti ir mažesnių reagavimo automobilių, skirtų patruliuoti mieste.

  Policijos tarnybinių automobilių parkas 

  Iš viso policija turi apie 1 700 tarnybinių automobilių. Policijos tikslas — turėti mažiau, bet kuo naujesnių. Kas penkerius metus keisti automobilius, priklausomai nuo ridos.

  Pernai Policijos departamentas sulaukė Viešųjų pirkimų tarnybos kritikos dėl konkurso įsigyti apie 150 naujų tarnybinių automobilių su automatine greičių dėže ir keturiais varomais ratais įsigijimo. Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė teigia, kad policijos reikalavimai pritaikyti tik vienam gamintojui, o tai prieštarauja skaidriam pirkimui.

  Dar šia tema

  Policija įsigijo 12 naujų Audi A6 daugiau nei už pusę milijono eurų
  Tegai:
  kelių policija, automobiliai, policija

  Svarbiausios temos