10:21 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Sosnovskio barščiai, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje nyksta Sosnovskio barščiai: nesutvarkius sklypų gresia iki 600 eurų baudos

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybės administracija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Miesto teritorijos, kuriose želia šie atvežtiniai ir Lietuvoje paplitę augalai, šienaujamos ir purškiamos kas mėnesį, tačiau sostinėje vis dar pasitaiko privačių nesutvarkytų sklypų, kuriais turėtų pasirūpinti patys savininkai

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Sostinės savivaldybė dar prieš trejus metus pradėjusi aktyviai kovoti su pavojingais augalais — Sosnovskio barščiais — šiemet jau du kartus nušienavo ir herbicidais nupurškė daugiau kaip 13 hektarų miesto teritorijų, kur invaziniai augalai buvo paplitę, rašo savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šiemet užfiksuota dvigubai mažiau tokių teritorijų – 87 privatūs sklypai, o pernai – 204.

  "Paskaičiavome, kad Sosnovskio barščių naikinimas naudojant herbicidus yra itin efektyvus, nes nuo 50 iki 100 kv. m žemės sklypo plotuose galima išnaikinti iki 90 proc. šių augalų, didesniuose nei 100 kv. m. žemės sklypų plotuose – nuo 30 iki 50 proc.“, — sako savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

  Kadangi neprižiūrimi suvešėję augalai labai greit išplinta į kaimynines miesto teritorijas, savivaldybė kasmet tikrina privačius sklypus, kuriuose auga Sosnovskio barščiai. Savivaldybė įspėjo privačių žemės sklypų savininkus nušienauti savo sklypus per nurodytą terminą. 47 sklypų savininkai sklypus susitvarkė, 2 savininkams skirtos baudos, dėl likusių sklypų savininkų vykdomos administracinės procedūros.

  Privačių sklypų savininkams neprižiūrintiems savo teritorijų, iš kurių plinta pavojingi augalai, savivaldybė skirs ir baudas — iki 600 eurų. Daugiausiai tokių sklypų yra Pilaitėje, Pašilaičiuose, Verkiuose, Naujininkuose ir Paneriuose.

  Pernai patikrinusi privačius sklypus sostinėje, kuriuose auga Sosnovskio barščiai, savivaldybė įspėjo 204 žemės sklypų savininkus nušienauti savo sklypus per nurodytą terminą. Beveik visi žemės sklypų savininkai susitvarkė savo žemės sklypus, 3 savininkams surašyti protokolai.

  Kadangi neprižiūrimi suvešėję augalai labai greit išplinta į kaimynines miesto teritorijas, savivaldybė gali ir pati imti organizuoti Sosnovskio barščių naikinimą vilniečių sklypuose, kurie geranoriškai nesusitvarkys ir ignoruos raginimus. Už atliktus darbus sklypų savininkams būtų atsiųstos sąskaitos, kurias šie privalėtų susimokėti.

  Savivaldybė primena, kad tvarkant teritoriją būtina imtis visų atsargumo priemonių — Sosnovskio barščių sultyse yra medžiagų, kurios gali smarkiai apdeginti neapsaugotą žmogaus odą, sukelti ypač stiprią organizmo alerginę reakciją — odos paraudimus, dideles vandeningas pūsles, kurios plyšusios virsta ilgai negyjančiomis žaizdomis. Todėl šienaujant šiuos pavojingus augalus, būtina užsidėti apsauginius akinius, apsirengti drabužius ilgomis rankovėmis, naudoti pirštines ir guminius batus.

  Pastebėjus mieste likusius nenušienautus Sosnovskio barščiais apaugusius žemės sklypus praneškiti seniūnijoms

  Dar šia tema

  Lietuvos ekologai išbandys naują metodą kovai su Sosnovskio barščiu
  Beveik 100 privačių sklypų Vilniuje skendi Sosnovskio barščiuose
  Kaune rengiamas praktinis Sosnovskio barščio naikinimo seminaras
  Rekomenduojama pradėti naikinti Sosnovskio barščius
  Tegai:
  Sosnovskio barščiai, Vilnius

  Svarbiausios temos