02:42 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotauka

  Iš Vilniaus bus skraidoma į dar vieną Londono oro uostą

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  85 0 0

  Maršrutas tarp Vilniaus ir Londono Sičio pripažintas gyvybiškai svarbiu šalies ekonominei ir socialinei plėtrai

  VILNIUS, liepos 15 – Sputnik. Netrūkus VĮ Lietuvos oro uostai paskelbs kvietimą oro linijų bendrovėms vykdyti tiesioginius skrydžius maršrutu tarp Vilniaus ir Londono Sičio oro uosto, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Numatoma, kad tiesioginiai keleiviniai skrydžiai turės būti vykdomi visus metus ne mažiau kaip vieną kartą per dieną ir ne rečiau kaip šešis kartus per savaitę – nuo pirmadienio iki penktadienio ir šeštadienį arba sekmadienį.

  Oro linijų bendroves tikimasi pritraukti dviem būdais – informuojant apie maršruto poreikį paskatinti jas savanoriškai pradėti teikti viešąsias reguliarias oro susisiekimo paslaugas minėtu maršrutu, o jei per dviejų mėnesių laikotarpį nuo kvietimo paskelbimo tokių bendrovių neatsirastų – vykdant konkursą rengti reguliarius skrydžius tokiu maršrutu ir laimėtojui suteikiant finansinę paramą. Taip pat bus kreipiamasi į Europos Komisijos Konkurencijos generalinį direktoratą dėl teisinio tikrumo, ar šiam maršrutui galima suteikti paramą.

  Skrydžių maršrutas Vilniaus oro uostas – Londono Sičio oro uostas liepos 11 dieną pripažintas gyvybiškai svarbiu šalies ekonominei ir socialinei plėtrai, atsižvelgiant į VšĮ "Investuok Lietuvoje" atliktos ekonominės ir socialinės analizės "Londono krypties ekonominė ir socialinė analizė" išvadas bei vykdant Vyriausybės programos įgyvendinimo plano uždavinį "Veiksmingos maršrutų plėtros schemos parengimas ir taikymas siekiant didinti pasiekiamumą oro transportu ir tiesioginių skrydžių į Lietuvos oro uostus skaičių“.

  Šiuo metu iš Lietuvos galima nuskristi į du Londono oro uostus – Stanstedo ir Lutono. Sičio oro uostas yra Rytinėje Londono dalyje šalia Temzės upės. Jis yra bene arčiausiai miesto centro iš visų Londono oro uostų.

  Dar šia tema

  Gegužę į Lietuvą atvyko daugiau žmonių nei išvyko
  TOP 10 laivų Klaipėdos uosto istorijoje
  Dėl lėktuvo slėgio sumažėjimo nukentėjo daugiau kaip 30 "Ryanair" keleivių
  Tegai:
  oro uostas, Londonas, Vilnius

  Svarbiausios temos