23:56 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Участники Дня уличной музыки

  Kultūros pasas – edukacija per kultūrą ir meną

  © Photo: Facebook/Gatvės muzikos diena
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene pasirašė įsakymą, patvirtinantį Kultūros paso koncepciją

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Liepos mėnesį jau bus skelbiami kvietimai kultūros ir meno įstaigoms, menininkams bei edukatoriams teikti pasiūlymus, ką įtraukti į moksleiviams skirtų kultūrinių paslaugų rinkinį, skelbia Kultūros ministerija.

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene pasirašė  įsakymą, patvirtinantį Kultūros paso koncepciją.

  "Tai – didelė naujovė tiek kultūros, tiek ir švietimo srityje, ir svarbus dviejų ministerijų bendras darbas. Kultūros paso tikslas – nuo mažų dienų  ugdyti mokinių kultūros suvokimą,  meninį skonį, skatinti juos įsitraukti į kultūrines veiklas, kad susitikimas su  kultūra, jos poreikis taptų  jauno žmogaus  būtinybe,  gyvenimo dalimi", – teigė kultūros ministrė.

  Kiekvienam mokiniui kalendoriniams metams numatyta skirti po 15 eurų. Šiuos pinigus mokinys galės panaudoti kartu su klase arba savo nuožiūra, rinkdamasis renginius arba edukacinius užsiėmimus, kurie bus pasiūlyti kultūros paso rinkinyje.

  Abiejų ministerijų bendra ekspertų komisija vertins, ar meno įstaigų ir menininkų siūloma paslauga – spektaklis, koncertinė ar edukacinė programa, paroda, kitokio pobūdžio renginys atitinka kultūros paso koncepcijoje numatytus atrankos kriterijus. Teikiamos paslaugos bus vertinamos pagal jų indėlį į mokinių kultūrinio akiračio plėtimą, kultūros patirčių įvairovę bei kūrybingumo ir kritinio mąstymo ugdymą. Taip pat šios paslaugos turės būti ilgalaikės, teikiamos metus ar ilgiau ir pritaikytos specialiųjų poreikių turinčių mokinių įtraukimui.

  Moksleiviai pamokų metu, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Už 15 eurų mokiniai galės vidutiniškai pasirinkti keturias kultūros ir meno paslaugas (kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose įtraukiama ir kultūrinė edukacija). Atlikta kultūros ir meno įstaigų teikiamų paslaugų analizė parodė, kad paslauga gali kainuoti nuo 1 euro (kultūrinė edukacija) iki 15 eurų (kultūros ar meno renginys).

  Jau nuo rugsėjo tokiu pasu galės naudotis pradinių klasių mokiniai, o nuo 2019-ųjų pradžios – visi mokiniai.

  Kultūros renginiai Vilniuje liepą
  © Sputnik /
  Kultūros renginiai Vilniuje liepą

  Dar šia tema

  Operos ir baleto teatras bei Dramos teatras gavo daugiausiai pinigų kūrybai
  Tegai:
  mokymosi priemonės, kultūra

  Svarbiausios temos