21:29 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Vaistai, archyvinė nuotrauka

  Ką daryti įsigijus vaistą, kurio sudėtyje yra nekokybiško valsartano?

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Dalis pacientų įsigijo vaistus, kurie šiuo metu jau yra atšaukti iš rinkos ir kitą kartą apsilankius vaistinėje bus pasiūlytas kito gamintojo vaistas su ta pačia veikliąją medžiaga

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia pacientų, vartojančius vaistus su veikliąją medžiaga valsartanas, dėmesį, rašoma ministerijos pranešime.

  Dalis pacientų įsigijo vaistus, kurie šiuo metu jau yra atšaukti iš rinkos ir kitą kartą apsilankius vaistinėje bus pasiūlytas kito gamintojo vaistas su ta pačia veikliąją medžiaga.

  Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės, visose Europos Sąjungoje valstybėse narėse vykdomas vaistų, kurių sudėtyje yra nekokybiškos veikliosios medžiagos valsartano, atšaukimas, kuris pradėtas po to kai Ispanija pradėjo skubią atšaukimo procedūrą ir šia informacija nustatyta tvarka pasidalino su kitomis valstybėmis narėmis ir Europos vaistų agentūra.

  Siekiant spręsti problemas, susijusias su atšaukiamais nekokybiškais valsartano turinčiais vaistais, labai svarbus vaistinių vaidmuo. Tais atvejais, kai pacientas atneša ir nori grąžinti nekokybišką valsartano turintį vaistą, vaistinė turi jį priimti kaip farmacinę atlieką, įskaitant ir praimtas pakuotes.

  Kad nebūtų nutrauktas paciento gydymas ar sudaryti kiti nepatogumai įsigyjant kitą kokybišką vaistą, SAM rekomenduoja vaistinėms, nekokybišką vaistą gražinusiam pacientui išduoti kitą analogišką receptinį vaistą be recepto 30 dienų laikotarpiui.

  Vaistinė, pakeisdama nekokybišką vaistą į analogišką kokybišką, ir spręsdama klausimą dėl įsigijimo išlaidų apmokėjimo, turėtų turėti omenyje, kad būtent nekokybiškų vaistų gamintojas yra atsakingas už padarytą žalą ir ją turi kompensuoti. Atitinkamai vaistinė turėtų bendradarbiauti su gamintojais ir kitais tiekėjais, kad nekokybiškų vaistų gamintojai atlygintų patirtus nuostolius.

  Taip pat rekomenduojama gyventojams, vartojantiems vaistus, kurių sudėtyje yra valsartano, kreiptis į gydantį gydytoją, kad būtų įvertintas šio vaisto poreikis ir kitos gydymo alternatyvos.

   

   

  Dar šia tema

  Medikai: savigyda gali privesti prie ligos komplikacijų
  Parduotuvėse leista prekiauti kai kuriais vaistais
  Valstybė kai kuriuos vaistus skirs visiškai nemokamai

  Svarbiausios temos