18:37 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Kauniečių nuomonės dėl krematoriumo statybos išsiskyrė apytiksliai perpus, be to, vykstant apklausai buvo užfiksuotas bandymas nesąžiningai iškreipti jos rezultatus

  VILNIUS, liepos 17 – Sputnik. Savaitę trukusi apklausa dėl galimybės miesto teritorijoje statyti krematoriumą vieningo atsakymo nepateikė, kauniečių nuomonės išsiskyrė bevek perpus — 1346 žmonės pasisakė prieš tokią idėją, o 1318 vartotojų jai pritarė, praneša Kauno miesto savivaldybė.

  "Ar pritariate, kad Kauno miesto teritorijoje būtų statomi krematoriumai?" Toks klausimas praėjusią savaitę kvietė visus gyventojus pareikšti savo nuomonę internetu. Lankytojų balsai nuo pat pradžių pasiskirstė tolygiai, nežymiai svyruodami į vieną ar kitą pusę.

  Be to, vykstant apklausai buvo užfiksuotas bandymas nesąžiningai iškreipti jos rezultatus. Penktadienio popietę balsavusiųjų buvo jau gerokai per pustrečio tūkstančio, tačiau tuomet užfiksuotas programišių bandymas pakreipti apklausos rezultatus nepritariančiųjų pusėn. Per savaitgalį iš dviejų adresatų apgaule pateikta beveik 1,6 tūkst. balsų ties punktu "Ne, nepritariu".

  Tokį sukčiavimo atvejį demaskavę informacinių technologijų specialistai nesąžiningus balsus anuliavo. Tačiau net ir tokiu atveju kelių dešimčių persvara viršų paėmė nuomonės, nesutinkančios, kad Kaune iškiltų nauji krematoriumai.

  "Kol kas krematoriumo poreikio tema visuomenę dalija į dvi daugmaž tolygias dalis. Vadinasi, iš to negalime daryti išvadų, kurios nulemtų vienokius ar kitokius sprendimus. Taigi šiai dienai paliekame klausimą atvirą, nes akivaizdu, jog tai reikalauja platesnės diskusijos šia jautria tema", – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

  Kaune kartas nuo karto pasigirsta svarstymų statyti naują krematoriumą, tačiau iki konkrečių ketinimų iki šiol prieita nebuvo. Pirmasis ir kol kas vienintelis šalyje tokio pobūdžio ritualinių paslaugų centras veikia Kėdainiuose ir nuo Kauno yra nutolęs apie 50 kilometrų. Antrąjį planuojama statyti Vilniuje, netoli Gariūnų.

  Dar šia tema

  "Kauno energija" ant savo pastatų įrengs saulės jėgaines
  Kleboniškio miške – nauji dviračių ir pėsčiųjų takai
  "Lietuvos geležinkeliai" ketina tiesti bėgius į Kauno LEZ

  Svarbiausios temos