04:07 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Moksleiviai, archyvinė nuotrauka.

  Visuomenė prieštaringai vertina siūlymą mažinti specialiųjų mokyklų skaičių

  © Sputnik / Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Tokių mokyklų, kuriose visoje šalyje mokosi daugiau nei 3000 intelekto, judėjimo, regos ar klausos negalią turinčių vaikų, gali sumažėti

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Kai kurie Seimo nariai teigia, kad tokie vaikai turėtų būti integruoti į bendrojo lavinimo mokyklas. tačiau šiais svarstymais abejoja ir tėvai, ir mokytojai, ršo LRT.

  Iš vienos pusės tėvai renkasi saugesnį variantą, nes bijo rizikos, kad vaikas bus dideliame kolektyve, bet,  svarbu atsižvelgti ne tik į akademinius dalykus, bet ir į tai, kiek vaikas gali savarankiškai adaptuotis. Ar jis pasirūpins būtiniausiais dalykais, ar sugebės komunikuoti.

  Tačiau tokių mokyklų, kuriose visoje šalyje mokosi daugiau nei 3000 intelekto, judėjimo, regos ar klausos negalią turinčių vaikų, gali sumažėti. Tą siūlantis Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas teigia, kad tokie vaikai turi būti integruojami į bendrojo lavinimo mokyklas.

  Seimo narys mano, kad pagalbą mokytojams užtikrintų asmeninio asistento paslauga. Pasak jo, taip būtų išspręsta ir šeimos problema, nes jo funkcijas dažnai atlieka vienas iš tėvų.

  Ne visi pritaria tokiems siūlymams. Vilniaus "Vilties" specialiosios mokyklos direktorė sako, kad ugdymo procesas turi būti pritaikomas pagal vaiko galimybes.

  Dar šia tema

  Ar seksualinis vaikų ugdymas pagerins Lietuvos demografiją
  Vilniaus pradinukai nemokamai bus užimti iki vakaro
  Tėvai vaikų sveikatą tikrina vis anksčiau
  Tegai:
  mokyklos, neįgalieji

  Svarbiausios temos