20:18 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  šiukšlės, archyvinė nuotrauka

  Sostinės merui reikės pasiaiškinti dėl nekokybiško šiukšlių išvežimo

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Vartotojai skundžiasi, kad atliekos nebuvo išvežtos, kaip tai numatyta aptarnavimo grafikuose, tačiau mokėjimo suma nebuvo sumažinta

  VILNIUS, liepos 18 – Sputnik. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, prašydama informuoti, kaip bus kompensuojami gyventojų patirti nepatogumai dėl nekokybiškos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos, praneša Teisingumo ministerija.

  Pastaraisiais mėnesiais VVTAT gauna sostinės gyventojų nusiskundimų dėl atliekų tvarkymo paslaugų nekokybiško teikimo. Vartotojai skundžiasi, kad nuo gegužės 1 dienos pasikeitus komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikimo tvarkai, atliekos nebuvo išvežtos, kaip tai numatyta aptarnavimo grafikuose, tačiau mokėjimo suma nebuvo sumažinta.

  Savivaldybės įmonės "Vilniaus atliekų sistemos administratorius" vartotojams atsiųstuose mokėjimo pranešimuose apskaičiuota mokėti vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą ir už tą laikotarpį, kai komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos nebuvo suteiktos.

  Vartotojai prašo, kad atliekos būtų išvežamos grafikuose nustatytu dažnumu, o už tą laikotarpį, kai paslaugos nebuvo suteiktos, nebūtų skaičiuojama ir vietinė rinkliava. Vartotojai taip pat nurodo, kad su šiais nusiskundimais kreipusis į paslaugas teikiančią savivaldybės įmonę problema nebuvo išspręsta.

  "Visuomenės informavimo priemonėse buvo skelbta daug informacijos, kad įsigaliojus naujajai komunalinių atliekų organizavimo tvarkai pirmosiomis savaitėmis šiukšlės nebuvo išvežamos pagal grafiką, o konteineriai prie gyvenamųjų namų stūksojo perpildyti. Šią problemą yra pripažinusi ir pati savivaldybė", – akcentuoja teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.

  VVTAT prašo sostinės mero iki liepos pabaigos informuoti, kaip bus kompensuoti nepatogumai gyventojams ir kaip ketinama užtikrinti vartotojų teises, organizuojant atliekų tvarkymo paslaugų teikimą.

  Dar šia tema

  Aplinkos ministras pasiūlė geriausią atliekų tvarkymo būdą
  Europa ketina uždrausti naudoti plastikines lėkštes
  Vilniaus meras: situacija su atliekomis mieste suvaldyta ir sparčiai gerėja
  Tegai:
  šiukšlės, Remigijus Šimašius, Vilnius

  Svarbiausios temos