03:14 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Lietuvos prezidentė susitiko su ekspedicijos Misija Sibiras dalyviais

  Lietuvos prezidentė susitiko su ekspedicijos "Misija Sibiras" dalyviais

  © Lietuvos Respublikos Prezidentė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (18)
  46 0 0

  Šiais metais misijos dalyviai vyks į Kazachstaną, nes Rusija nustojo išduoti vizas projekto nariams dėl Lietuvos valdžios institucijų veiksmų

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje susitiko su "Misija Sibiras 2018" komanda, kuri ketvirtadienį išvyks į Kazachstaną, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Grybauskaitė pabrėžė, jog noras tęsti misiją byloja apie jaunimo patriotinį pasiryžimą atlikti šių metų žygius, nepaisant atsiradusių trikdžių.

  Даля Грибаускайте встретилась с отправляющимися в Казахстан участниками Миссии Сибирь
  Dalia Grybauskaitė susitiko su ekspedicijos "Misija Sibiras-2018" dalyviais

  Pasak prezidentės, "jokios dirbtinės kliūtys negali sukliudyti pilietinei jaunimo iniciatyvai".

  Taip pat šalies vadovė pridūrė, kad šiemetinė misija yra išskirtinė dar ir tuo, kad ji taip pat įprasmina Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį.

  "Valstybės susigrąžinimas buvo didžiausia mūsų tremtinių ir politinių kalinių svajonė bei viltis", — pabrėžė prezidentė.  

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad nustojo "Misija Sibiras 2018" dalyviams išduoti vizas, kol Lietuvos valdžios institucijos neleis Rusijai tęsti Lietuvos teritorijoje rūpintis Raudonosios armijos karių kapais.

  Lietuva parengė naują "Užsienio šalims reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo tvarkymo taisyklių" redakciją, dėl kurios visi remonto ir  atkūrimo darbai Tarybų karių kapuose buvo sustabdyti.

  "Misija Sibiras" – tai projektas, kurio pagrindinis tikslas – sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines Sibire. Kasmetinės ekspedicijos į Rusiją prasidėjo 2006 metais.

  Šiais metais užuot keliavę į Rusiją ekspedicijos dalyviai vyks į Kazachstaną, kur buvo ištremta apie 50 tūkstančių lietuvių.

  Anksčiau buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pareiškė, kad "Misija Sibiras" dalyvius reikia išlydėti į ekspediciją "taip garsiai, kad Kremlius springtų".

  Rusijos ambasada ​​Lietuvoje pabrėžė, kad "patriotinį jaunų lietuvių polėkį lydi plati propagandos kampanija Lietuvoje, kuri turi akivaizdų kaltinamąjį kontekstą šiandienos Rusijos atžvilgiu".

  Temos:
  "Misija Sibiras" (18)

  Dar šia tema

  Neapykanta Rusijai yra svarbesnė: Vilnius sukėlė grėsmę "Misijai Sibiras"
  Lietuvos URM tikisi, kad Rusija pakeis savo sprendimą dėl "Misijos Sibiras"
  Rusija daugiau neišduoda vizų lietuviams pagal projektą "Misija Sibiras"

  Svarbiausios temos