04:32 2019 Kovo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1291
 • RUB72.5964
  Mokslinis darbas, archyvinė nuotrauka.

  Doktorantų stipendijos didės beveik du kartus

  © Depositphotos/ SergeyNivens
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59 0 0

  Nuo kitų metų beveik dvigubai didinamos doktorantų stipendijos

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerijos teikimui padidinti doktorantų stipendijas vakar posėdyje pritarė Vyriausybė, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Nuo kitų metų beveik dvigubai  didinamos doktorantų stipendijos. Jos didės 83 proc., palyginti su 2018 metais: pirmųjų metų doktorantai kas mėnesį gaus 722 eurų stipendijas, o antrųjų–ketvirtųjų metų – 836 eur. Tam papildomai iš valstybės biudžeto skiriama  8,2 mln. eurų.

  Šiuo metu pirmųjų metų doktorantai gauna 395,2 eurų, antrųjų–ketvirtųjų metų – 456 eurų stipendiją.

  2018 metais šalies aukštosiose mokyklose studijavo 2743 doktorantai.

  "Siekiame, kad doktorantų aukštosiose mokyklose daugėtų ir šios investicijos į talentus didėtų, kad  mūsų gabus jaunimas galėtų panaudoti talentą savo šalyje, rinkdamasis mokslininko ar dėstytojo karjerą. Būtina sukurti tokias sąlygas, kad doktorantams studijos taptų pagrindine veikla", – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

  Vykdant švietimo sistemos struktūrinę reformą, siekiama paskatinti jaunus talentingus žmones rinktis mokslininko karjerą, dėstytojams ir mokslininkams sudaryti palankias darbo sąlygas, užtikrinti stabilų jų atlyginimų augimą. Pastarojo tikslo siekiama, atlyginimus didinant keliais etapais.

  2017 metais pirmą kartą nuo 2009 metų didėjo mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai, tam skirta 3,1 mln. eurų. 2018 metais dėstytojų ir mokslininkų atlyginimai vidutiniškai padidinti 20 proc., tam skirta 23 mln. eurų. Nuo 2019 metų mokslininkų ir dėstytojų atlyginimai didinami dar apie 16 proc., tam skiriama 22,9 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.  

  Atlyginimai mokslo darbuotojams didinami nuosekliai kasmet nuo 2017 metų, tačiau, kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, šiuo metu dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimai yra visiškai nekonkurencingi šalies ir tarptautinėje darbo rinkoje.

  Pasak pataisų iniciatorių, mokslinio personalo atlyginimų didinimas ne tik paskatins jaunus žmones rinktis mokslininko karjerą, bet ir motyvuos šiuo metu Lietuvoje dirbančius mokslininkus, o tai sudarys sąlygas siekti aukštos mokslo ir studijų sistemos kokybės, didinti šalies mokslinį produktyvumą ir konkurencingumą.

  Dar šia tema

  Mokslo darbuotojų atlyginimai nuo 2018-jųjų didės 20%
  ŠMM paskirstė beveik 23 mln eurų mokslo darbuotojų atlyginimams didinti
  Tegai:
  stipendija

  Svarbiausios temos