04:23 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (330)
  89

  Nuo šiol gydytojai odontologai galės teikti daugiau paslaugų, apmokamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, leisiantį odontologijos paslaugas neįgaliesiems bei atokiau nuo didžiųjų miestų gyvenantiems žmonėms gauti greičiau ir patogiau, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Nuo šiol gydytojai odontologai galės teikti daugiau paslaugų, apmokamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Todėl prireikus vaikų odontologijos, endodontologijos, periodontologijos ir kitų specializuotų odontologijos paslaugų pacientams nebereikės vykti į Vilnių ar Kauną arba už jas papildomai susimokėti – jie galės jas gauti savo regionuose.

  Šiuo įsakymu taip pat palengvinamas odontologijos paslaugų teikimas sunkią psichinę ir fizinę negalią turintiems žmonėms.

  Jiems suteikti odontologinę pagalbą yra sudėtinga, nes procedūros turi būti daromos, taikant bendrąją nejautrą. Šiuo metu odontologijos paslaugos su bendrąja nejautra yra teikiamos tik Kaune, Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o nuvykti į šiuos miestus ilgesnį atstumą su neįgaliuoju dažnai yra labai sudėtinga.

  Todėl ir kitoms ligoninėms yra suteikiama galimybė įdarbinti odontologus, kurie kartu su ligoninės anesteziologu galėtų teikti nespecializuotas odontologijos paslaugas, tokias kaip ėduonies gydymas, burnos higiena, dantų rovimas. 

  Temos:
  Medicina ir sveikata (330)

  Dar šia tema

  Lietuvoje įteisintas gimdymas namuose
  Veryga: ligoninių tinklo pertvarka leistų pagerinti gydymo kokybę
  Tegai:
  odontologijos paslaugos, Lietuva

  Svarbiausios temos