21:12 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Lietuvos pasieniečiai išlydėjo Misija Sibiras dalyvius

  Lietuvos pasieniečiai išlydėjo "Misijos Sibiras" dalyvius

  © Photo: Ramūnas Danisevičius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (19)
  3810

  Vilniaus geležinkelio stotyje misijos nariams VSAT pareigūnai palinkėjo sėkmės, darbuojantis Kazachstane, ir padovanojo po Lietuvos valstybės istorinę vėliavą

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Vilniuje į Kazachstaną išlydint ekspedicijos "Misija Sibiras" dalyvius pasieniečiai jiems kelionėn įteikė Lietuvos valstybės istorines vėliavas, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Ketvirtadienio rytą šių metų "Misijos Sibiras" dalyviai buvo išlydėti Vilniaus geležinkelio stotyje. Į Kazachstaną išvyko dvi komandos po 12 žmonių.

  Lietuvos pasieniečiai dovanoja Misija Sibiras dalyviams po Lietuvos valstybės istorinę vėliavą
  Lietuvos pasieniečiai dovanoja "Misija Sibiras" dalyviams po Lietuvos valstybės istorinę vėliavą

  Prie traukinio, iš geležinkelio stoties misijos dalyvius gabenusiame į Vilniaus oro uostą,  juos pasitiko Kenos užkardos vadas Sigitas Valainis ir dvi pasienietės. VSAT pareigūnai ekspedicijos dalyvių dokumentų čia netikrino, tai vėliau prieš reisą į Astaną turėjo padaryti oro uoste dirbantys kolegos.

  Kenos pasieniečiai geležinkelio stotyje misijos dalyviams palinkėjo gero kelio ir sėkmės, darbuojantis Kazachstane, lietuvių kalinimo vietose Karagandos, Balchašo ir Džezkazgano apylinkėse.

  Kiekvienai komandai pasieniečiai padovanojo po Lietuvos valstybės istorinę vėliavą.

  "Misija Sibiras" — tai projektas, kurio pagrindinis tikslas — sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines Sibire. Kasmetinės ekspedicijos į Rusiją prasidėjo 2006 metais.

  Šiais metais, užuot keliavę į Rusiją, ekspedicijos dalyviai vyks į Kazachstaną, kur buvo ištremta apie 50 tūkstančių lietuvių. Taip įvyko, nes Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad nustojo "Misijos Sibiras 2018" dalyviams išduoti vizas, kol Lietuvos valdžios institucijos neleis Rusijai tęsti Lietuvos teritorijoje rūpintis Raudonosios armijos karių kapais.

  Anksčiau Lietuva parengė naują "Užsienio šalims reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo tvarkymo taisyklių" redakciją, dėl kurios visi remonto ir  atkūrimo darbai Tarybų karių kapuose buvo sustabdyti.

  Rusijos ambasada ​​Lietuvoje pabrėžė, kad "patriotinį jaunų lietuvių polėkį lydi plati propagandos kampanija Lietuvoje, kuri turi akivaizdų kaltinamąjį kontekstą šiandienos Rusijos atžvilgiu".

  Temos:
  "Misija Sibiras" (19)

  Dar šia tema

  Ekspedicija "Misija Sibiras" šiais metais vietoj Rusijos keliaus į Kazachstaną
  Ušackas pasiūlė surengti "Misiją Sibiras" taip, kad "Kremlius paspringtų"
  Neapykanta Rusijai yra svarbesnė: Vilnius sukėlė grėsmę "Misijai Sibiras"
  Lietuvos URM tikisi, kad Rusija pakeis savo sprendimą dėl "Misijos Sibiras"
  Rusija daugiau neišduoda vizų lietuviams pagal projektą "Misija Sibiras"
  Tegai:
  Misija Sibiras, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Kazachstanas, Lietuva

  Svarbiausios temos