15:53 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Įmonė turėjo išvežti metalines ir plastikines pakuotes perdirbti į Latviją, tačiau užuot tai padariusi, falsifikavo jų pervežimą

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Lietuvoje atliekų tvarkymo bendrovės atžvilgiu pradėta baudžiamoji byla dėl fiktyvaus utilizavimo apie šešias tonas metalinių ir plastikinių atliekų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, bendrovė klastojo tarptautinių krovinių važtaraščius (CMR) ir PVM sąskaitas faktūras, nurodydama didesnius metalinių ir plastikinių pakuočių kiekius, išvežtus perdirbti į Latviją, nei buvo iš tikrųjų.

  Įtraukus šiuos suklastotus dokumentus į atliekų tvarkymo bendrovės apskaitą, jų pagrindu gamintojams, importuotojams ir jiems atstovaujančioms organizacijoms galimai buvo išduodamos fiktyvios pažymos, įrodančios neegzistuojantį pakuočių atliekų sutvarkymą.

  Iš viso per metus bendrovė taip ir neišvežė į Latviją perdirbti daugiau kaip 5,8 tonų atliekų.

  Bendrovės vardu išrašytomis fiktyviomis pažymomis apie perdirbtus didelius kiekius atliekų pasinaudoję gamintojai, importuotojai ir jiems atstovaujančios organizacijos buvo atleistos nuo pakuotės mokesčio, o valstybės biudžetui buvo padaryta daugiau kaip šešių milijonų eurų žala.

  Kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo pareikšti minėtos bendrovės akcininkui ir vadovybei.

  Baigtam atliekų tvarkymo bendrovės apgaulingos apskaitos ir dokumentų klastojimo tyrimui vadovavo ir jį organizavo Vilniaus apygardos prokuratūra. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad trims kaltinamiesiems už jų įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali laisvės atėmimo iki šešerių metų bausmė.

  Dar šia tema

  Verslininkai gali prisitaikyti prie naujosios atliekų apskaitos sistemos
  Už ne laiku išvežtas šiukšles vežėjai mokės baudas
  Aplinkos ministras pasiūlė geriausią atliekų tvarkymo būdą
  Lietuvos bendrovė Vilniuje ir Vilniaus rajone išpylė pustrečios tonos atliekų
  Tegai:
  atliekų tvarkymas, atliekos, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos