23:44 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Daržovių mišiniai

  Lenkija eksportavo į Lietuvą užkrėstas šaldytas daržoves

  © Фото: pexels.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  132 0 0

  Iš rinkos atšaukiami Lenkijoje pagaminti ir Lietuvoje parduodami šaldytų daržovių mišiniai, kurių sudėtyje yra kukurūzų, užkrėstų infekciją sukeliančia bakterija Listeria monocytogenes

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Lietuvoje sustabdyta prekyba galimai nesaugiomis lenkiškomis šaldytomis daržovėmis, produkcija atšaukiama iš rinkos, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Informaciją dėl nesaugaus maisto (šaldytų daržovių mišinių, kurių sudėtyje yra užkrėstų kukurūzų) iš Lenkijos atsakingos institucijos VMVT gavo liepos 16 dieną. Pranešime nurodoma, kad riziką dėl užterštumo Listeria monocytogenes kelia Lenkijos gamintojo "Greenyard Frozen Poland" šaldytų daržovių mišiniai, pagaminti iki 2018 metų birželio 20 dienos.

  Nesaugios lenkiškos šaldytos daržovės
  Nesaugios lenkiškos šaldytos daržovės

  Bakterija buvo aptikta mišiniuose "d'Aucy Vegetables Country", "d'Aucy Vegetables Mix Nica", "Pinguin Mexican salad" ir "Felco Mexican mix". 

  Ši produkcija buvo išplatinta Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV ir kitose šalyse.

  Pradėjus tyrimą patvirtinta, kad šiais metais į Lietuvą buvo įvežtos 17 366 pakuotės šių daržovių. Produktų gavėjas — UAB "Unilever Lietuva distribucija" (Skuodo g. 28, Mažeikiai). Produkciją įmonė išplatino Lietuvoje (UAB "Maxima" ir UAB "Eiginta"), Latvijoje ir Estijoje.

  Bendrovė "Unilever Lietuva distribucija", gavusi iš tiekėjo informaciją apie nesaugius produktus, nedelsdama sustabdė prekybą jais bei informavo visus gavėjus. Mažeikių VMVT, nedelsiant atlikusi patikrinimą įmonėje, jos sandėlyje rado 3 254 vienetų šių nesaugių produktų, kurie bus sunaikinti. Šiuo metu visa "Unilever Lietuva distribucija" išplatinta produkcija yra surenkama iš rinkos.

  Pasak VMVT Maisto skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Sadūnaitės, vartotojai, įsigiję šių galimai nesaugių produktų, gali juos grąžinti į pardavimo vietas.

  Kudikis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Вяткин

  "Jei jie vis dėlto nuspręstų šaldytų daržovių mišinius suvartoti, turėtų atidžiai perskaityti gamintojo pateiktą naudojimo instrukciją ir griežtai jos laikytis, tai yra juos tinkamai termiškai apdoroti. Tokių šaldytų daržovių mišinių jokiu būdu nereikėtų naudoti sultims, tirštiesiems kokteiliams, piurė, traškioms daržovėms gaminti. Yra patvirtinta, kad 4-6°C yra ideali terpė listerijoms daugintis. Todėl užšaldytų daržovių negalima atitirpinti prieš vartojimą, jas reikėtų tiesiai iš pakuotės dėti į puodą su verdančiu vandeniu, o po to nusiplauti rankas tekančiu vandeniu", — pataria Sadūnaitė.

  VMVT nuolat vykdo maisto produktų taršos listerijomis stebėseną. Šios ligos protrūkių, kilusių dėl maisto tvarkymo subjektų veiklos, mūsų Lietuvoje nebuvo užregistruota nuo 2003 metų.

  Listerija monocytogenes yra atspari šalčiui bakterija, gali daugintis šaldytuvo sąlygomis, ji pusę valandos išlieka gyvybinga net 62°C temperatūroje.

  Dar šia tema

  Pavojingi saldumynai: Lietuvoje aptikti suklastoti žaislai ir saldainiai
  Lietuvoje aptikti pavojingi žmogaus sveikatai metaliniai sieteliai
  Lietuvoje atsirado nesaugūs grikiai
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos