05:40 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Vanduo, archyvinė nuotrauka.

  Marijampolėje iš parduotuvių šluojamas geriamasis vanduo

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Bendrovė "Sūduvos vandenys" nuo maisto ir veterinarijos tarnybos nuslėpė faktą, kad dezinfekuojant vandenvietę į geriamo vandens rezervuarą pateko dezinfekavimo nuoplovomis, chloru užteršto vandens

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Gaunama informacija iš gyventojų apie nemalonų kvapą skleidžiantį geriamąjį vandenį, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Ši informaciją perduota Marijampolės miesto savivaldybei, teritorinei maisto ir veterinarijos tarnybai bei vandens tiekėjams.

  NVSC Marijampolės departamentas, reaguodamas į 2018 metų liepos 18 dieną gautus gyventojų skundus, tą pačią dieną skubiai inicijavo ekstremalių situacijų komisijos posėdį su geriamojo vandens tiekėju "Sūduvos vandenys". Posėdžio metu geriamojo vandens tiekėjas įpareigotas pateikti tolimesnių veiksmų planą, nustatyti pašalinio kvapo priežastis geriamajame vandenyje, jas pašalinti ir apie tai informuoti gyventojus. Taip pat "Sūduvos vandenys" įpareigoti aprūpinti gyventojus saugiu geriamuoju vandeniu iš kito šaltinio ir organizuoti jo ištyrimą.

  NVSC, atsižvelgdamas į situacijos svarbą, taip pat organizuos geriamojo vandens tyrimus, kurių atsakymai turėtų būti kitą savaitę. Kadangi nėra aišku, kas galėjo sukelti nemalonų geriamojo vandens kvapą, NVSC specialistai nerekomenduoja tokio vandens gerti ar naudoti maisto ruošai.

  Žinių portalas LRT rašo, kad dar balandį Marijampolėje buvo nustatyta, kad geriamasis vanduo užterštas lervomis. Pirmieji Marijampolės užteršto geriamojo vandens tyrimai rodo, kad cheminiai junginiai neviršija higienos normų. Tačiau vandens skoninės savybės ir kvapas vis dar gąsdina marijampoliečius.

  Parduotuvėse šluote šluojamas geriamasis vanduo, o pasipiktinę gyventojai grasina už dvokiantį vandenį iš čiaupo nemokėti.

  Paaiškėjo, kad bendrovė "Sūduvos vandenys" nuo maisto ir veterinarijos tarnybos nuslėpė faktą, kad dezinfekuojant vandenvietę į geriamo vandens rezervuarą pateko dezinfekavimo nuoplovomis, chloru užteršto vandens, o ir anksčiau vandens tiekimo įmonė nepasižymėjo pavyzdingumu – nevykdydavo maisto ir veterinarijos tarnybos vadovų nurodymų.

  Įmonei už informacijos slėpimą gresia bauda – nuo 850 iki penkių tūkstančių eurų.

  Dar šia tema

  Numatomi Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimai
  Siekiama mažinti geriamojo vandens paslaugų kainą
  Medikai primena apie vandens svarbą ir įspėja apie per jį plintančias infekcijas
  Tegai:
  geramasis vanduo, Marijampolė

  Svarbiausios temos