18:18 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Medikai, archyvinė nuotrauka.

  Lietuvos medikai skundžiasi biurokratine našta

  © Photo: facebook / Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (209)
  19 0 0

  Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, kad milijonus kainavusi elektroninė sistema netobula ir, pasikonsultavę su medikais, žada ją tvarkyti

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Medikai skundžiasi biurokratine našta, nes vietoje to, kad skirtų daugiau laiko pacientams, išrašant kompensuojamuosius vaistus jiems tenka nagrinėti teisės aktus, rašo LRT.

  Pasak medikų, šį darbą galėtų atlikti pati e.sveikatos sistema, Sveikatos ministerija sutinka, kad popierizmą reikia mažinti, tačiau sistemą atnaujinti planuojama tik kitų metų pradžioje.

  "Panoramos" žurnalistas Augustas Stankevičius atliko eksperimentą ir suskaičiavo, kiek vidutiniškai laiko medikai užtrunka, išrašydami kompensuojamuosius vaistus.

  Rezultatas, per kiek gydytojas Valerijus Morozovas užpildė receptą, – daugiau nei trys minutės. Medikas sako, kad per dieną pas šeimos gydytoją, dirbantį visą darbo dieną, apsilanko vidutiniškai apie 50 pacientų. Iš jų kompensuojamųjų vaistų receptų reikia apie 15. Ir dažniausiai ne po vieną, todėl medikams tenka ne tik gydyti, bet ir užsiimti popierizmu.

  Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, kad milijonus kainavusi elektroninė sistema netobula ir, pasikonsultavę su medikais, žada ją tvarkyti.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (209)

  Dar šia tema

  Medikai vėl žada streikuoti dėl mažų atlyginimų
  Tartu klinikose pacientas kelias valandas praleido MRT
  Pritarta siūlymui leisti negaivinti paciento, jei jis išreiškia tokį norą
  Tegai:
  medikai, Lietuva

  Svarbiausios temos