21:31 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Pabėgėliai Europoje

  ES tik Lietuva neleidžia dirbti prieglobsčio prašytojams

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (100)
  48 0 0

  Negavę pabėgėlio statuso žmonės Lietuvoje negali nei įsidarbinti, nei pradėti savo verslo, nes, anot šalies Vidaus reikalų ministerijos, tai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Lietuva vienintelė Europos Sąjungos (ES) šalis, kurioje prieglobsčio prašytojams neleidžiama dirbti, praneša LRT.

  Esamą tvarką rekomenduoja keisti Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, nes taip bus naudinga ir ekonomikai, ir pabėgėlių integracijai.

  Anot Lietuvos vidaus reikalų ministerijos, tik kas antras prašantysis prieglobsčio jį gauna, o leidimas dirbti visiems gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

  Migrantai Prancuzijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Ирина Калашникова

  Migrantas Mustafa Damir jau pasirengęs atidaryti kavinę ir grožio saloną. Jis sako į tai investavęs apie 60 tūkstančių eurų — savo santaupas, taip pat padėjo Turkijoje likusi šeima. Damir planuoja įdarbinti 50 žmonių, tačiau kol kas jis negali dirbti nei pats, nei pradėti verslo, kol nėra gavęs pabėgėlio statuso. Vienas jo prašymas atmestas, ir dabar jis laukia teismo sprendimo. 

  Damir nelegaliai iš Rusijos į Lietuvą atvyko prieš pusantrų metų. Jis sako bėgęs nuo persekiojimų Turkijoje, nes yra kurdas.

  "Esu čia vienas. Nežinau, ką galiu padaryti. Negaliu uždaryti, nes įdėjau daug pinigų, negaliu atidaryti, nes man neleidžia. Man reikia pagalbos. Aš čia gyvenu ir noriu čia gyventi. Man reikia, kad Lietuvos vyriausybė leistų atidaryti šį verslą. Ne tik man vienam, visiems pabėgėliams", — tvirtina Damir.  

  Lietuva, nors ir yra vienintelė ES valstybė, neleidžianti prieglobsčio prašytojams dirbti, tačiau nepažeidžia ES reikalavimo leisti dirbti, praėjus devyniems mėnesiams nuo prašymo pateikimo.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (100)

  Dar šia tema

  Lietuva pasirengusi pasirašyti su Vokietija sutartį dėl pabėgėlių grąžinimo
  UNHCR: 68,5 mln žmonių buvo priversti palikti savo namus
  Mes nepabėgsime nuo pabėgėlių
  Tegai:
  prieglobsčio prašytojai, pabėgėliai, Lietuva

  Svarbiausios temos