17:21 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Ukrainos kontrolės inspektoriai atliks pasirinkto rajono inspekciją Lietuvoje ir vertinamąjį Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" vizitą Klaipėdoje; tai bus trečioji ir ketvirtoji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės priemonė šalyje

  VILNIUS, liepos 23 – Sputnik. Liepos 23–27 dienomis Lietuvoje lankysis Ukrainos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė, praneša spaudos tarnyba.

  "Kontrolės inspektoriai atliks pasirinkto rajono inspekciją Lietuvoje ir vertinamąjį Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" vizitą Klaipėdoje", — rašoma pranešime.

  Liepos 23–25 dienomis Ukrainos inspektoriai pasirinktame rajone, kurio plotas iki 20 tūkst. kv. km, turės teisę apsilankyti Lietuvos kariuomenės poligonuose, taip pat išklausyti Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" vadų pranešimus, taip pat pagal Vienos dokumento nuostatas, Ukrainos ginkluotės kontrolės inspektoriams bus sudaryta galimybė apskristi pasirinktą rajoną Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviu.

  Liepos 26 dieną Ukrainos inspektoriai lankysis Klaipėdos mieste dislokuotoje brigadoje "Žemaitija". Ukrainos atstovai turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius. Lankydamiesi brigados padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiais kariais inspektoriai galės artimiau susipažinti su dalinio kasdienine veikla.

  Tai bus trečioji ir ketvirtoji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės priemonė Lietuvoje. Lietuvos atstovai savo ruožtu šiais metais inspektavo Baltarusijos ir Serbijos karinius dalinius.

   

  Svarbiausios temos