01:18 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  135

  Miesto "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovas Viačeslavas Titovas pareiškė, kad Klaipėdai nereikia įamžinti "partizano" Adolfo Ramanausko-Vanago, kuris dalyvavo vietos gyventojų sunaikinime, atminimo

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdos miesto tarybos nario,  miesto "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovo Viačeslavo Titovo  pasisakymų apie "miško brolių" vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tatnyba.

  Titovas ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio metu pasipiktino Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko iniciatyva įamžinti Ramanausko-Vanago, kuris Lietuvoje laikomas "nacionaliniu didvyriu", atmintį. Deputatas pareiškė, kad "miško brolių" vado iniciatyva buvo nužudyti aštuoni tūkstančiai piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.

  "Manau, tokiems nacionaliniams nusikaltėliams prieš taikų žmogų nėra vietos įamžinimui mūsų Klaipėdos mieste", — parašė Titovas savo Facebook paskyroje.

  Deputatas nurodė turimus oficialius dokumentus, patvirtinančius "miško brolio" veiklą, kuriuos atsisakyta nagrinėti.

  Ikiteisminis tyrimas prieš Titovą pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl mirusiojo atminimo paniekinimo.

  Anksčiau Lietuvos rašytoja Rūta Vanagaitė buvo sukritikuota Lietuvoje dėl pasisakymų apie "miško brolių" vadą. Ji pareiškė, kad Ramanauskas-Vanagas buvo nacių bendrininkas ir galėjo dalyvauti žydų naikinime Antrojo pasaulinio karo metu.

  Po to rašytoja buvo persekiojama respublikoje — leidykla "Alma Littera" išėmė iš pardavimo visas jos knygas ir nutraukė bendradarbiavimo sutartį.

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  "Išėmė iš radarų": Vanagaitė papasakojo, kad ją Lietuvoje ignoruoja
  ES piliečiai atskleidė "baisią tiesą apie holokaustą". Dėl to jie persekiojami
  Vanagaitė gavo EŽK apdovanojimą už knygą apie žydų genocidą Lietuvoje
  Litvakai prieš Holokausto tiesos atskleidėją
  Klaipėdos miesto tarybos narys pasipiktino nemokamu NATO karių važiavimu
  Tegai:
  tyrimas, Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Viačeslavas Titovas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos