19:14 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Teismas, archyvinė nuotrauka

  Fiktyvia sutartimi iššvaistytos lėšos neliko nepastebėtos

  © Photo: pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Privačios uždarosios akcinės bendrovės direktorius R. A. su UAB „Šakių vandenys“ direktoriumi V. L. susitarė imituoti civilinį sandorį tarp jų vadovaujamų įmonių

  VILNIUS, liepos 24 – Sputnik. Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu, dokumentų suklastojimu, turto iššvaistymu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu pareikšti buvusiam UAB "Šakių vandenys" direktoriui V. L. ir privačios uždarosios akcinės bendrovės direktoriui R. A.

  Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad 2014-ųjų spalio mėnesį privačios uždarosios akcinės bendrovės direktorius R. A. su UAB "Šakių vandenys" direktoriumi V. L. susitarė imituoti civilinį sandorį tarp jų vadovaujamų įmonių. Sandoris fiktyviai sudarytas dėl Šakių miesto vandens gerinimo įrenginių remonto darbų atlikimo. Jo metu, kaip įtariama, sudarytos sąlygos už realiai neįvykdytus privačios uždarosios akcinės bendrovės darbus jai pervesti lėšas ir taip iššvaistyti svetimą – UAB "Šakių vandenys" priklausantį didelės vertės turtą.

  Vykdydamas susitarimą su privačios bendrovės direktoriumi, buvęs "Šakių vandenys" direktorius piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, viršijo įgaliojimus, klastojo dokumentus. Šie dokumentai neteisėtai patvirtino Šakių miesto vandens gerinimo įrenginių remonto darbų atlikimą. Tokiu būdu, padedamas bendrininko, V. L., kaip įtariama, pervedė UAB "Šakių vandenys" lėšas už darbus, kurių privatus ūkio subjektas neatliko. Tokiais savo veiksmais kaltinamasis, kaip įtariama, iššvaistė daugiau nei 70 tūkst. eurų vertės turtą. Didelę žalą patyrė UAB "Šakių vandenys" ir Šakių rajono savivaldybė.

  Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už padarytas nusikalstamas veikas kaltinamiesiems gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

  Dar šia tema

  Dėl Lietuvos oro uostų pirkimų pradėtas ikiteisminis tyrimas
  STT tiria schemą, leidžiančią užsieniečiams neteisėtai gyventi Lietuvoje

  Svarbiausios temos