03:57 2019 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Vaistai, archyvinė nuotrauka

  Receptus vaistams bus galima prasitęsti nuotoliniu būdu

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86 0 0

  Pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis ir nuolat vartojantiems tam tikrus vaistus, nebereikės kas kartą vykti į gydymo įstaigą vien tam, kad prasitęstų receptą

  VILNIUS, liepos 24 – Sputnik. Šeimos medicinos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos pacientams vaistų receptus galės pratęsti nuotoliniu būdu, praneša Sveikatos ministerija.

  Taip pat nuotoliniu būdu bus galima skirti pacientams pakartotinius tyrimus. Ši naujovė įsigalios nuo rugsėjo 1 dienos.

  Pasak ministro Aurelijaus Verygos, tai yra svarbus žingsnis, siekiant sumažinti eiles gydymo įstaigose. Pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis ir nuolat vartojantiems tam tikrus vaistus, nebereikės kas kartą vykti į gydymo įstaigą vien tam, kad prasitęstų receptą. Taip bus taupomas tiek pacientų, tiek medikų darbo laikas.

  "Šių metų pradžioje jau buvo leista nuotoliniu būdu pacientams skirti medicinos pagalbos priemones, o nuo šiol bus galima pratęsti ir receptus vaistams. Tais atvejais, kai paciento būklė bus stabili, jam bus galima skirti ir pakartotinius tyrimus, taip pat paaiškinti pacientui ar jo atstovui atliktų tyrimų rezultatus bei pagal juos pakoreguoti gydymą", – sako ministras.

  Nuotoliniu būdu pacientams galės būti teikiamos tik tęstinės paslaugos. Nauji gydymo atvejai, kaip ir iki šiol, turės būti teikiami pacientui atvykstant į gydymo įstaigą. Taip pat nuotoliniu būdu bus galima vaistus skirti tik tęstiniam gydymui. Skiriant vaistus pirmą kartą reikės atvykti į gydymo įstaigą.

  Tais atvejais, jeigu pacientas kreipsis dėl tokių nusiskundimų, kurių negalima išspręsti nuotoliniu būdu, jis bus registruojamas į konsultaciją įprastine tvarka. Suteikus nuotolinę sveikatos priežiūros paslaugą, pacientas kitą kartą dėl tos pačios priežasties privalės atvykti į gydymo įstaigą.

  Dar šia tema

  Parduotuvėse leista prekiauti kai kuriais vaistais
  Iš prekybos išimami vaistai, kuriuose rasta pavojų sveikatai keliančių priemaišų
  Įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas

  Svarbiausios temos