03:54 2019 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Lukiškių aikštė Vilniuje

  Iš Lukiškių aikštės dingo dvi atminimo lentos

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Lietuvos sostinės savivaldybė pabrėžė, kad niekas nesikreipė dėl atminimo lentos įrengimo leidimo ir teksto joje niekas nesuderino su valdžia

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Iš Lukiškių aikštės Vilniuje dingo dvi atminimo lentos su užrašais, esančios šalia paminklo "Šimtmečio ratas", praneša LRT.

  Policijos departamentas apie incidentą papasakojo antradienį.

  Vėliau sostinės savivaldybė pranešė, kad atminimo lenta buvo neteisėtai įrengta praėjusią savaitę. Be to, tekstas ant lentos, kuriame minimos relikvijos palaidotos aikštėje, nebuvo suderintas su Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija. 

  "Dėl leidimo įrengti aikštėje šią lentą į savivaldybę kreiptasi nebuvo. Šiuo metu savavališkai atsiradusi atminimo lenta laikinai saugoma UAB "Grinda" aikštelėje. Jeigu atsiras lentos savininkas, lenta bus grąžinta jam", – teigiama pranešime.

  Birželio pabaigoje iš Lukiškės aikštės buvo pavogta viena iš keturių atminties kapsulių, kurioje buvo nacionalinių relikvijų dokumentai. Dingusi kapsulė buvo aptikta tos paties dienos vakare, kai vietos policija atvyko į iškvietimą dėl peštynių. Pavogta kapsulė buvo rasta pas vieną iš konflikto dalyvių.

  Dar šia tema

  Vandalai iškasė Lukiškių aikštėje kapsulę su relikvijomis
  Videofaktas: Zuokas pastatė Lukiškių aikštėje milžinišką Vytį
  Ar jau išbandėte į judesius reaguojantį interaktyvųjį fontaną Lukiškių aikštėje
  Tegai:
  Lukiškių aikštė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos