01:38 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  312

  Nauji savininkai neskuba įregistruoti automobilio savo vardu, dėl to buvę savininkai neretai gauna pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kurių iš tiesų jie nedarė

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. "Regitra" pastebi, kad praktikoje pasitaiko atvejų, kai įsigiję automobilį naujieji jų savininkai neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta, praneša "Regitros" spaudos tarnyba.

  Tai neretai sukelia rūpesčių buvusiam transporto priemonės savininkui, sulaukusiam pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė ne jis.

  "Regitros" specialistai sako, jog tam, kad apsisaugotų nuo tokių situacijų, būtinas laiku atliktas pardavimo deklaravimas bei teisingai sudaryti įsigijimo dokumentai. Pardavus automobilį ar kitą transporto priemonę, apie tai reikia pranešti "Regitrai" per 15 dienų nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo dienos. 

  "Iš tiesų ir automobilio pardavėjas, ir pirkėjas turi tam tikras prievoles. Pardavėjas mums turi pranešti, jog transporto priemonė jam nebepriklauso, o pirkėjas turi įregistruoti ją savo vardu. Deja, pasitaiko situacijų, kai pirkėjas to nepadaro ir buvusiam savininkui paskiriama bauda. Pastarajam dėl to vėliau tenka įrodinėti, kad automobilis jam nebepriklauso", – teigia "Regitros" Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

  Būtini teisingai sudaryti įsigijimo dokumentai

  Pirmiausia visada rekomenduojama atlikti deklaravimo procedūrą, o taip pat tam, jog kilus ginčui turėtumėte pagrįstus įrodymus, būtina teisingai sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį. Siūloma naudoti "Regitros" pavyzdį, kurį galima rasti čia.

  "Visada stengiamės žmonėms priminti, kad labai svarbu sutartyje nurodyti visus reikalingus duomenis, o svarbiausia, jog jie būtų tikri. Visada patikrinkite, ar tikrai teisingai nurodoma informacija apie pirkėją, pardavėją, automobilio kainą ir panašiai. Nepamirškite turėti pinigų perdavimo įrodymą. Jei yra bankinis pavedimas, tuomet paprasčiau, nes turėsite išrašą, tačiau jei atsiskaitoma grynaisiais, visada tai užfiksuokite raštu", – sako Jurgutis.

  Deklaruoti automobilio pardavimą galima ir internetu

  Norint deklaruoti transporto priemonės pardavimą, žmonėms nebūtina vykti į "Regitros" padalinį. Šį veiksmą galima atlikti tiesiog internetu vos per keletą minučių Kelių transporto priemonių registravimo sistemoje (eKETRIS).

  "Regitra" paruošė trumpą vaizdo klipą, kuriame pateikiama nuosekli instrukcija, kaip tai padaryti.

  Dar šia tema

  "Regitra" pataria, kaip tinkamai paruošti sėdynę saugiam vairavimui
  Nuo liepos 1-osios perpus pinga visų transporto priemonių numerio ženklai
  Dėl naujos asmenų duomenų politikos "Regitra" pateikia registracijos pokyčius
  Vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje jau galima pasikeisti internetu
  Tegai:
  automobilių pirkimas, Regitra

  Svarbiausios temos