19:46 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Laikrodis varpinėje, archyvinė nuotrauka.

  Lietuva patvirtins poziciją, kad būtų taikomas nuolatinis vasaros laikas

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11970

  Europos Komisija pradėjo konsultacijas, atsižvelgdama į Lietuvos, Suomijos vyriausybių bei Europos Parlamento narių raginimus atsisakyti laiko sukiojimo

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė trečiadienį turėtų patvirtinti poziciją prieš laiko sukiojimą dukart per metus Europos Sąjungoje, skelbia LRT.

  Pasitarime bus parengtas atsakymas į Europos Komisijos pradėtas viešas konsultacijas.

  Vyriausybė numato siūlyti, kad būtų taikomas nuolatinis vasaros laikas. Europos Komisija pradėjo konsultacijas, atsižvelgdama į Lietuvos, Suomijos vyriausybių bei Europos Parlamento narių raginimus atsisakyti laikrodžių sukiojimo.

  Vasaros laikas kasmet įvedamas daugumoje Europos ir Šiaurės Amerikos šalių. Šios tvarkos šalininkai sako, kad ilgesni šviesūs vasaros vakarai leidžia sutaupyti energijos, skatina žmones būti lauke, mažina eismo nelaimių, nusikalstamumo riziką.

  Kritikai teigia, kad kasmetinis ritualas erzina žmones, galimi trumpalaikiai sveikatos sutrikimai, jie pasigenda akivaizdžių ekonominės naudos įrodymų.

  Komisija taip pat pabrėžia, kad antroji alternatyva — vasaros laiko panaikinimas — įmanoma, jei už tai pasisakys aiški dauguma ES valstybių narių.

  Lietuva EK ir ES narėms yra išsiuntusi raštą su savo pozicija dėl laiko kaitaliojimo į vasaros ir žiemos laiką peržiūros reikalingumo. Šis klausimas jau ne kartą buvo keltas ir ES transporto, infrastruktūros bei komunikacijų tarybose. Šią temą susitikimuose su kitų ES valstybių vyriausybių vadovais ir aukšto rango ES pareigūnais kelia ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Dar šia tema

  Europos Komisija atlieka apklausą dėl perėjimo prie vasaros laiko panaikinimo
  Tegai:
  vasaros laikas, Briuselis

  Svarbiausios temos