20:46 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Telefonas, archyvinė nuotrauka.

  Nuo trečiadienio kai kurie telefonai gali nebeveikti

  © Sputnik /
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Nuo trečiadienio mobiliojo ryšio bendrovės policijos prašymu pradės blokuoti mobiliojo ryšio įrenginius, kurie buvo pavogti, pamesti ar neteisėtai įgyti Lietuvoje arba užsienyje

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik.  Nuo trečiadienio nebeveiks kai kurie tiek Lietuvoje, tiek užsienyje esantys vogti mobilieji įrenginiai arba tie įrenginiai, kurių savininkai įsiskolino mobiliojo ryšio tiekėjui, skelbia LRT RADIJAS.

  Bus blokuojami ne visi vogti prietaisai, nes kai kurių veikimas svarbus atliekant ikiteisminius tyrimus.

  Nuo trečiadienio mobiliojo ryšio bendrovės policijos prašymu pradės blokuoti mobiliojo ryšio įrenginius, kurie buvo pavogti, pamesti ar neteisėtai įgyti Lietuvoje arba užsienyje.

  Mobiliojo ryšio operatorių asociacija, vienijanti viso pasaulio operatorius, nutarė pradėti tokią akciją, siekiant kovoti su nusikalstamumu.

  Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojo Audriaus Valeikos, jeigu pagrobtas telefonas būtų blokuojamas tik vienoje šalyje, įtaka maža. Jeigu jis blokuojamas daugelyje šalių, asmenims, vykdantiems nusikalstamas veiklas, gauti pelną, t. y. bandyti parduoti telefoną, nebus galimybės, niekas jo nepirks, paprasčiausiai bus neįmanoma juo naudotis.

  Beveik pusantro šimto mobiliojo ryšio operatorių prisijungė prie šios iniciatyvios įvairiose šalyse. Nuo trečiadienio nebeveikti gali bet kuris aparatas, į kurį dedama SIM kortelė.

  Mobiliojo ryšio paslaugų teikimas bus nutrauktas ne tik tiems mobiliesiems įrenginiams, kurie vogti. Tai gali būti padaryta ir jeigu esate įsiskolinę paslaugų teikėjams. Be to, užblokuoti gali būti ir ne visi vogti telefonai.

  Jeigu žmogus ketina pirkti dėvėtą telefoną, specialistas rekomenduoja prieš įsigyjant jį patikrinti policijos internetiniame puslapyje esančioje viešoje duomenų bazėje ir internetiniame puslapyje www.manoimei.lt. Pastarajame gyventojai gali patikrinti ir jau turimus savo telefonus.

  Pastebėjus, kad mobilaus ryšio aparatas buvo užblokuotas, rekomenduojama pirmiausia kreiptis į mobiliojo ryšio operatorių. Kaip minėta, paslaugų teikimas gali būti nutrauktas ne dėl to, kad aparatas vogtas.

  Operatorius paaiškins, kokia blokavimo priežastis. Jeigu vis dėlto paaiškės, kad telefonas vogtas, derėtų kreiptis į artimiausią policijos įstaigą, kuri nustatys, kokioje šalyje telefonas pavogtas, kokioje stadijoje vykstantis tyrimas. Šie informacija bus pateikta ir telefono savininkui.

  Dar šia tema

  Lietuvoje bus masiškai blokuojami vogti mobilieji įrenginiai
  Vogti telefonai bus blokuojami nuo liepos pabaigos
  Tegai:
  mobiliojo ryšio operatoriai, mobilieji telefonai

  Svarbiausios temos