19:55 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Antrankiai

  Kaune dėl įmonės direktoriaus kaltės žuvo darbuotojas

  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4110

  Už darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimus įmonės direktoriui gresia iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje vienos Kauno uždarosios akcinės bendrovės direktoriui S.J. pareikšti įtarimai dėl netinkamai vykdytų savo pareigų, dėl ko sunkiai susirgo du darbuotojai, iš kurių vienas — mirė, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2009 metų birželio pabaigos iki 2015 metų lapkričio S.J., būdamas atsakingas už darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų vykdymą, neatliko savo pareigų. Įtariama, kad direktorius neorganizavo darbuotojų mokymų ir atestavimo, nevertino profesinės rizikos ir nesudarė darbuotojams saugios bei sveikatai palankios darbo aplinkos.

  Nustatyta, kad dėl netinkamų darbo sąlygų sunkiai susirgo du įmonės darbuotojai. Vienas jų, ligai progresavus, mirė.

  Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai.

  Baudžiamasis kodeksas numato, kad darbdavys ar jo įgaliotas asmuo, pažeidęs Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, avarija ar atsirado kitokių sunkių padarinių, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Šiame straipsnyje numatytos veikos yra nusikalstamos ir tais atvejais, kai jos padarytos dėl neatsargumo.

  Baudžiamąją bylą nagrinės Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai.

  Dar šia tema

  Dėl netinkamų darbo sąlygų pernai darbe žuvo 36 žmonės
  Darbo inspekcija: saugios darbo sąlygos nėra tuščias formalumas
  Tegai:
  Kaunas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos