19:47 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Klumpės ant medienos, archyvinė nuotrauka.

  LSDP: Valstybinė miškų urėdija pelnosi, keldama malkų kainas gyventojams

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4710

  VMU paaiškinimai, kad malkos brangsta dėl medienos aukcionuose kylančių kainų, dar kartą kelia klausimą pačiam Ministrui Pirmininkui, kad reikia peržiūrėti ir atskirti malkų kainų nustatymą nuo komercinės prekybos mediena aukcionuose

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Valstybinė miškų urėdija (VMU) pripažįsta, kad malkas šiemet pabrangino penktadaliu ir ketina jas dar branginti, taip pat ciniškai skelbia, kad valstybinė įmonė tokiu būdu didina pelną, rašoma Seimo pranešime.

  Pasak Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno Juozo Oleko, žmonėms, malkas naudojantiems šildymui, ši žinia reiškia nemenkas papildomas išlaidas. Namų šildymui malkas kaip kurą dažniausiai naudoja rajonų gyventojai, kurių daugelis – pensininkai, o dirbančiųjų vidutinės pajamos atitinkamai yra mažesnės negu didmiesčiuose, be to, jiems skirtingai nuo centrinio šildymo sistemomis besinaudojančių didmiesčių gyventojų netaikomas lengvatinis Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas.

  Olekas siūlo ir Seime užregistravo įstatymo pataisą, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas būtų taikomas ir besišildantiems malkomis, ir kitomis smulkintomis medžiagomis.

  Parlamentaras mano, kad net ir lengvatinis PVM tarifas jau nekompensuos, bet tik amortizuos pabrangusią, vis didinamą malkų kainą. Dabar vėl tenka sugrįžti prie "valstiečių" įkurtos naujos miškų urėdijos, kuri buvo steigiama, kalbant apie regioninę politiką ir naudą Lietuvos žmonėms.

  "Kol kas regionų žmonės jaučia tik didėjančias išlaidas šildymui. O naujai sukurtos valstybinės įmonės direktorius, matyt, atidirbinėja už jam paskirtą daugiau negu 6 tūkstančių eurų algą – pelną spausdamas iš malkomis besišildančių žmonių", – teigia Seimo narys.

  Socialdemokratų manymu, "valstiečių" sukurta VMU demonstruoja visišką socialinį nejautrumą, tuo tarpu su didelėmis kompetencijomis ir algomis paskirti valstybinės įmonės vadovai turėtų teikti siūlymus ir sprendimus, kad įmonės pelnas nebūtų uždirbamas iš malkomis namus besišildančių gyventojų. Dabartiniai VMU paaiškinimai, kad malkos brangsta dėl medienos aukcionuose kylančių kainų, dar kartą kelia klausimą tiesiogiai Ministrui Pirmininkui, kad reikia peržiūrėti ir atskirti malkų kainų nustatymą nuo komercinės prekybos mediena aukcionuose.

  Dar šia tema

  Darbą pradėjo nauja valstybės įmonė "Valstybinių miškų urėdija"
  LSDP: Miškų reformos imamasi nuo vadovų atlyginimų "išpūtimo"
  Valstybinių miškų urėdija kviečia pasidalinti informacija apie pažeidimus
  Tegai:
  kainos, Valstybinių miškų urėdija

  Svarbiausios temos