16:16 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Kanistrai benzinui

  Lenkas bandė neteisėtai įvežti į Lietuvą 22 tonas dyzelinio kuro

  CC0 / pixabay / wilhei
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (228)
  24 0 0

  Muitinės laboratorijos ekspertizė parodė, kad plastikinėse talpose vietoje deklaruotos alyvos buvo dyzelino ir sunkiųjų naftos alyvų mišinys

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Lietuvos muitininkai pasienyje su Lenkija sulaikė beveik 22 tonas dyzelinio kuro, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai liepos 17 dieną buvusiame Kalvarijos pasienio poste patikrinti sustabdė iš Lenkijos į Lietuvą įvažiavusį krovininį vilkiką "Daf".

  Mašinos vairuotojas, Lenkijos pilietis, atrodė labai sutrikęs, pareigūnams net negalėjo paaiškinti, kur tiksliai gabena krovinį — 26 plastikines talpas su skysčiu, kuris krovinio dokumentuose buvo apibūdintas kaip tepalinė alyva.

  Tačiau pareigūnams kilo įtarimų, jog vežama ne alyva, o dyzelinis kuras, taigi, krovinys buvo sulaikytas, paimti jo mėginiai, kurie perduoti Muitinės laboratorijos ekspertams.

  Pastarieji šiomis dienomis pateikė išvadas, jog pareigūnų įtarimai buvo pagrįsti: į Lietuvą išties gabentas nelegalus kuras — dyzelino (gazolio) ir sunkiųjų naftos alyvų mišinys.

  Anot pareigūnų, įvežus į Lietuvą, toks skystis paprastai slapčiomis nupilamas, papildomai atskiedžiamas dyzelinu ir parduodamas vairuotojams. Tačiau toks kuras rimtai kenkia mašinų varikliams: gali sugesti jų purkštukai, o jų remontas kainuoja labai brangiai. 

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Iš viso buvo sulaikyta 21 760 kg kuro, kurio vertė yra 23 979 eurų. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (228)

  Dar šia tema

  Rusė į Lietuvą bandė įvežti 15 kg gintaro
  Aptikta 50 tūkst eurų vertės cigarečių kontrabanda konteineriuose su keramzitu
  Tegai:
  dizelinis kuras, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos