02:17 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  106

  Akciją organizuoja neabejingi miesto gyventojai kaip atsaką į mero Vytauto Grubliausko raginimą palaikyti Viačeslavo Titovo apkaltą. Meras taip pat pareiškė, kad jis reikalaus apkaltinamojo nuosprendžio deputatui

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Klaipėdoje, prie miesto tarybos pastato, vyks mitingas, skirtas paremti deputatą, miesto "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovą Viačeslavą Titovą, praneša RuBaltic.Ru su nuoroda į Antrojo pasaulinio karo dalyvių,  kovojusių antihitlerinės koalicijos gretose, organizacijos vietos skyriaus pirmininką Anfijaną Antonovą.

  Akciją organizuoja neabejingi miesto gyventojai kaip atsaką į mero Vytauto Grubliausko raginimą palaikyti Titovo apkaltą.

  Anksčiau po "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovo žodžių apie tai, kad "miško brolių" vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas galėjo dalyvauti aštuonių tūkstančių civilių nužudyme, Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą Titovo atžvilgiu.

  Ikiteisminis tyrimas prieš Titovą pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl mirusiojo atminimo paniekinimo.

  Vėliau savo Facebook paskyroje deputatas paviešino dokumentų, įrodančių Ramanausko-Vanago dalyvavimą lietuvių nužudymuose, kopijų nuotraukas. Titovas taip pat pabrėžė, kad tikėjosi taikios diskusijos šiuo klausimu, o ne baudžiamosios bylos iškėlimo prieš jį.

  Viačeslavas Titovas
  © Photo : Андрей Озерцов

  Mitingas vyks liepos 26 dieną, 8:30.

  Anksčiau Titovas pranešė, kad tą pačią dieną vyks balsavimas dėl Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje.

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Lietuvos antiherojai: kolaborantų giminaičiai neišsigando tiesos
  Tegai:
  mitingas, Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Viačeslavas Titovas, Vytautas Grubliauskas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos