22:32 2018 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  Google logotipas, archyvinė nuotrauka.

  "Google" atnaujins duomenis apie Lietuvą

  © Flickr/ Robert Scoble
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5110

  Vakar į Lietuvą iš Vokietijos atvykę automobiliai fotografavimą pradėjo nuo Lietuvos-Lenkijos pasienio, per du mėnesius apvažiuos visą šalį

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Lietuvos keliais trečiadienį pradėjo važinėti "Google Street View" automobiliai, kurie platformoje "Google Maps" atnaujins 2012 metais surinktus šalies duomenis, praneša LRT.

  Pirmą kartą "Google" automobiliai Lietuvą fotografavo 2012 metais. Tuomet didžiausias dėmesys skirtas miestams, o šį kartą daugiau dėmesio teks tarpmiestiniams keliams. Vakar į Lietuvą iš Vokietijos atvykę automobiliai fotografavimą pradėjo nuo Lietuvos-Lenkijos pasienio, per du mėnesius apvažiuos visą šalį.

  Duomenų atnaujinimo laukia ne tik smalsuoliai, bet ir valstybinės įstaigos. Mokesčių inspekcija "Google" paslaugą naudoja kaip priemonę kovoje su neteisėtai praturtėjusiais piliečiais. Mokesčių inspekcijai žemėlapiai tapo kasdiene priemone, jie padėjo aptikti nedeklaruoto turto už daugiau kaip 2 mln. eurų. Pavyzdžiui, rastas nuslėptas buvusio "Snoro" vadovo Raimondo Baranausko kotedžas.

  Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija teigia, kad tokie žemėlapiai taupo finansus, leidžia operatyviau rinkti informaciją.

  Institucijoms vis labiau naudojantis interaktyviais žemėlapiais, nuo 2017 metų savivaldybės įpareigotos, prieš išduodamos statybos leidimus, šiomis priemonėmis patikrinti, ar statytojas, prašantis leidimo, nebando įteisinti savavališkos statybos.

  "Google Street View" automobiliai po Lietuvą važinės apie du mėnesius. "Street View" funkcija šiuo metu veikia daugiau nei 85 pasaulio šalyse. Prieš publikuojant vaizdus, jie yra surenkami ir peržiūrimi specialios technologijos, kuri paslepia veidus bei automobilių registracijos numerius taip, jog šie negalėtų būti identifikuojami.

  Google – JAV tarptautinė korporacija, besispecializuojanti teikti interneto paslaugas ir gaminti su jomis susijusius produktus. Vieni iš bendrovės produktų − internetinio reklamavimo technologijos, paieškos sistema, debesų kompiuterija ir įvairi programinė įranga. Bendrovės centrinė būstinė įsikūrusi Mountain View (Kalifornija, JAV).

  Dar šia tema

  "Google" plės skaitmeninių technologijų diegimą Lietuvoje
  "Google" stebi visus "Android" išmaniųjų telefonų savininkus
  Kokios yra populiariausios paieškos Google 2017 metais tarp lietuvių
  Tegai:
  Google, atnaujinimas

  Svarbiausios temos