02:42 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  98

  Į deputato palaikymo mitingą atėjo ir jo oponentai, kad išreikštų savo pasipriešinimą Titovo pozicijai dėl "miško brolių" vado atminimo įamžinimo

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik.  Klaipėdoje mitingo metu Klaipėdos miesto tarybos narys, Rusijos lietuvių sąjungos vadovas Viačeslavas Titovas buvo apipiltas miltais. Incidento įrašą "Vakarų ekspresas" paskelbė YouTube.

  Palaikymo akciją organizavo vietos gyventojai po to, kai Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas paragino paskelbti apkaltą Titovui, kai jis pareiškė, kad "miško brolių" vadas Adolfas Ramanauskas (Vanagas)  gali būti prisidėjęs prie tūkstančių eilinių lietuvių mirčių.

  Tarp susirinkusiųjų buvo deputato oponentai. Kai politikas pasirodė minioje, vienas iš jų sviedė į jį saują miltų. Kiti palaikė šį išpuolį šūksniais "Gėda!". Kai kurie reikalavo išvaryti politiką iš Lietuvos.

  Tie, kas atvyko palaikyti Titovo, pareikalavo, kad valdžios institucijos neribotų žodžio laisvės.

  Po incidento deputatas pasakė protestuotojams, kad visada turi būti vietos diskusijai, ir apgailestauja, jog dalis visuomenės negali priimti alternatyvios nuomonės. Titovas taip pat pabrėžė, kad neteisinga, kai istorinius faktus paskelbia prokurorai, o ne istorikai.

  Anksčiau deputatas Ūkio ir finansų komiteto posėdžio metu pareiškė, kad Ramanauskas (Vanagas) gali būti prisidėjęs prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo. Politikas pasiūlė ištirti  "partizano" veiksmus po to, Klaipėdos miesto savivaldybė pasiūlė įrengti atminimo lentą ant Pedagoginio instituto, kuriame studijavo Ramanauskas, pastato.

  Po politiko pareiškimo Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Titovui pateiktų kaltinimų mirusiojo atminimo įžeidimu.

  Vėliau savo Facebook puslapyje jis paskelbė "miško brolių" vado dalyvavimą lietuvių žudynėse patvirtinančių dokumentų kopijas. Titovas taip pat pabrėžė, kad tikėjosi ramios diskusijos, o ne  baudžiamosios bylos iškėlimo.

  Lietuvoje "partizanais" vadinami "miško broliai" — nacionalistinis ginkluotas judėjimas šalyje 1940-1950  metais. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kas kovojo prieš Tarybų valdžią prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" dalyvavo civilių gyventojų sunaikinime ir sovietų partijos darbuotojų žudynėse.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Titovas palietė tabu ir, matyt, bus teisiamas
  Klaipėdos deputato palaikymo mitingas vyks prie miesto tarybos pastato
  Tegai:
  mitingas, Viačeslavas Titovas, Klaipėda

  Svarbiausios temos