19:24 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Specialiųjų tyrimų tarnyba

  Kultūros paveldo departamente nustatyta korupcijos rizikos veiksnių

  © Facebook/Specialiųjų tyrimų tarnyba
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2010

  STT korupcijos prevencijos specialistai įvertino Kultūros paveldo departamento veiklą priimant sprendimus dėl objektų pripažinimo kultūros vertybėmis ir sudarant nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybas

  VILNIUS, liepos 26 – Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba nustatė korupcijos riziką Kultūros paveldo departamento veikloje, praneša spaudos tarnyba.

  Išanalizavus paveldosaugos teisinį reglamentavimą, nustatyta, kad nėra pakankamai apibrėžtų nekilnojamojo kultūros paveldo vertybių atrankos ir vertinimo kriterijų. Taip pat pastebėta, kad nėra įvardintos prievolės informuoti nekilnojamojo kultūros objekto savininką ar valdytoją apie nustatytas jo pastato vertingąsias savybes ir nustatytą ar pakeistą reikšmingumo lygį.

  Lietuvos pasai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  STT korupcijos prevencijos specialistai įvardijo galimus korupcijos rizikos veiksnius nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybų sudarymo ir veiklos srityse. Pažymėta, kad nėra aiškios vertinimo tarybų sudarymo tvarkos, nėra nustatytų tarybų narių atrankos kriterijų ir jų kadencijų skaičiaus. Tarybų nariams nėra įtvirtinto nepriekaištingos reputacijos reikalavimo, viešųjų ir privačių interesų deklaracijos pildymo prievolės.

  Nustatyta atvejų, kai vertinimo tarybų nariai, būdami ir Mokslinės archeologijos komisijos nariais, vertina savo pačių, pavaldinių ar konkurentų darbus, kartu sprendžia ir dėl objektų vertingųjų savybių.

  Nustatyta, kad tarp tarybų narių yra buvusių KPD ar valstybės įmonių, kurių savininkas yra KPD, darbuotojų. KPD samdo vertinimo tarybų narius viešųjų pirkimų neskelbiamos apklausos būdu, taip pat KPD skiria šių tarybų veiklai reikalingas lėšas, patalpas bei teikia techninę pagalbą. Dėl šių priežasčių vertinimo tarybos narių sprendimų nepriklausomumas gali būti nepakankamas.

  Dar šia tema

  Korupcija įtariamas Panevėžio meras nušalintas nuo pareigų
  Suimtas įtariamasis Panevėžio miesto savivaldybės korupcijos byloje
  Tegai:
  korupcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)

  Svarbiausios temos