19:46 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Vaikai iš Ukrainos, archyvinė nuotrauka

  Į Lietuvą atvyks 15 vaikų iš Ukrainos

  © Flickr/ Lithuanian MFA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6210

  Lietuvoje vaikai bus apgyvendinti ir mokysis nuo mokslo metų pradžios iki kitų metų liepos vidurio

  VILNIUS, liepos 27 – Sputnik. Šiemet 15 mokinių iš  Rytų Ukrainos atvyks mokytis į Lietuvą, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

  Lietuvoje vaikai bus apgyvendinti ir mokysis nuo mokslo metų pradžios iki kitų metų liepos vidurio. Vyriausybė šiai programai skyrė 48 200 eurų. 

  Lėšos yra numatomos vaikų kelionės išlaidoms, mokymui, apgyvendinimui, maitinimui, sveikatos draudimui, komunalinėms paslaugoms ir kitoms išlaidoms pirmiesiems keturiems gyvenimo mėnesiams Lietuvoje padengti. Vaikai bus apgyvendinti ir mokysis Vilniaus lietuvių namuose.

  "Iš Rytų Ukrainos atvykstantys vaikai dažniausiai — ne tik netekę galimybės mokytis, bet ir negalintys saugiai gyventi savo šalyje. Dėl vykstančių konfliktų dauguma mokyklų Rytų Ukrainoje yra sugriautos arba uždarytos. Priimdami šiuos vaikus rodome stiprų ryšį ir solidarumą su Ukraina", — sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

  Nuo karo nukentėję vaikai iš Luhansko ir Donecko sričių Lietuvoje priimami nuo 2014 metų pagal Vyriausybės nutarimą dėl lėšų skyrimo ir humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai. 

  Dar šia tema

  Europos Vadovų Tarybos pirmininkas papasakojo apie Trampo požiūrį į Ukrainą
  Buvęs Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas pasiūlė užminuoti Azovo jūrą
  JAV tapo pagrindinėmis Ukrainos ginklų importuotojomis

  Svarbiausios temos