02:55 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Atliekų konteineriai, archyvinė nuotrauka.

  Komunalinių atliekų vežėjai nori stabdyti paslaugų teikimo sutartį

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54 0 0

  Savivaldybė artimiausiu metu paskelbs naują viešą konkursą, susijusį su atliekų tvarkymu kitąmet

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Kitąmet Vilniaus atliekų tvarkymo rinkoje laukiami pokyčiai vilniečių nepalies, praneša sostinės savivaldybė.

  Dvi iš trijų mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas Vilniaus mieste teikiančių įmonių – UAB "Ecoservice" ir UAB "VSA Vilnius" – Vilniaus miesto savivaldybės administracijai pranešė dėl patiriamų nuostolių norinčios stabdyti paslaugų teikimo sutartį. Tačiau pokyčių vilniečiai nepajus – pagal sutartį, esami vežėjai atliekas veš dar 12 mėnesių, o per tą laiką bus įgyvendintas naujas konkursas.

  Tuo tarpu vilniečiai jau gavo pirmąsias naujas sąskaitas už atliekų tvarkymą po reformos įgyvendinimo, ir didžiajai daliai miestiečių šios išlaidos sumažėjo bent 2-3 kartus, o kai kurių sąskaitų sumažėjimas siekė ir 5-6 kartus.

  Pasak Administracijos direktoriaus pavaduotojo Juliaus Morkūno, suprantama, kad verslo įmonių sprendimas – normali verslo situacija, siekiant išvengti nuostolingų paslaugų. Tiekėjas pripažino, kad konkurse neįvertino visų aplinkybių, pasiūlė per mažą kainą ir dabar dirba nuostolingai, todėl pagal galiojančią sutartį jis gali inicijuoti sutarties nutraukimą, įspėdamas savivaldybę prieš 6 mėnesius, o po to dar iki 6 mėnesių gali tekti tęsti darbus, kol bus išrinkta nauja atliekų tvarkymo įmonė.

  Savivaldybė žada padaryti viską, kad šis procesas būtų sklandus ir neturėtų jokių pasekmių vilniečiams.

  Savivaldybė artimiausiu  metu paskelbs naują viešą konkursą kitąmet atliekas tvarkyti Verkių, Fabijoniškių, Žirmūnų, Šnipiškių, Antakalnio, Naujosios Vilnios seniūnijose, šiaurinėje Rasų seniūnijos dalyje, taip pat Pašilaičių, Justiniškių, Šeškinės, Viršuliškių, Karoliniškių, Pilaitės ir Lazdynų seniūnijose, Senamiestyje, Žvėryne, Naujamiestyje ir Vilkpėdės seniūnijose.

  Savivaldybė informuoja, kad vilniečiai  pokyčių  dėl po metų planuojamų konkursų nepajus, nes rinkliavą renka ne vežėjas, o pati savivaldybė.

  Nuo šių metų gegužės 1-osios Vilniuje pasikeitė atliekų surinkimo bei išvežimo tvarka, aptarnavimo zonos bei atliekų vežėjai.

  Šiukšlės ES šalyse
  © Sputnik /
  Šiukšlės ES šalyse

   

   

  Dar šia tema

  Už ne laiku išvežtas šiukšles vežėjai mokės baudas
  Sostinės merui reikės pasiaiškinti dėl nekokybiško šiukšlių išvežimo
  Tegai:
  atliekų tvarkymas, Vilnius

  Svarbiausios temos