19:48 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Lietuvos policija, archyvinė nuotrauka

  Teisingumo ministras pasmerkė ksenofobinį išpuolį prieš ekvadorietį

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Penktadienį du įtariamieji ekvadoriečio užpuolimu suimti dvidešimčiai parų

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigia, kad praėjusią savaitę sostinėje įvykęs incidentas, kuomet dėl neapykantos kitataučiams buvo sumuštas Ekvadoro pilietis, nedaro garbės mūsų šaliai, rašo Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Smerkiu šį ksenofobinį nusikaltimą, kuomet iš žmogaus tyčiojamasi, jis užpuolamas dėl jo tautybės. Visi mes mylime Lietuvą, tačiau reikia rimtai pasvarstyti, kas yra didesnis patriotas: ar į mūsų šalį atvykęs ir čia sąžiningai dirbantis ir mokesčius mokantis užsienietis, ar tas, kuris gyvena iš socialinių pašalpų, daro nusikaltimus, patenka į pataisos įstaigas ir už jo išlaikymą turi mokėti valstybė", –sako teisingumo ministras Jankevičius.

  Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva gerbia žmogaus teises ir joje gyvenančių žmonių niekada neskirstė pagal tautybę. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Baudžiamajame kodekse yra numatyta atsakomybė už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

  "Tikiuosi, kad šis nusikaltimas bus operatyviai ištirtas, o kaltiesiems bus skirta teisinga bausmė", – teigia ministras.

  Vilniuje gyvenantis ekvadorietis Fabiano Sanchezo tvirtina, kad liepos 19 dieną Antakalnio rajone jį užpuolė du jaunuoliai, kurie mušdami šaukė "Lietuva – lietuviams".

  Svarbiausios temos