00:32 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Žvejybos bendrovė kartu su sveikomis žuvimis siuntė pardavimui ir sužalotas, o prekybos centras, savo ruožtu, nekontroliavo prekių kokybės

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Šiauliuose UAB "Palink" priklausančiame prekybos centre "Iki" nustatyti gyvų žuvų laikymo sąlygų pažeidimai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Patikrinimo metu nustatyta, kad pranešimas pasitvirtino — žuvims gaudyti naudojama įranga galimai traumuoja žuvis. Įmonės atsakingiems asmenims nurodyta laikinai sustabdyti prekybą gyva žuvimi ir pakeisti žuvų gaudymo įrangą į tinkamą.

  VMVT direktorius Darius Remeika pareiškė, kad tarnyba įstatymų būdu imsis priemonių dėl kovos su pažeidimais.

  "Matome problemą — sankcijos, kurias inspektoriai gali taikyti už gyvūnų gerovės pažeidimus, nėra atgrasančios. Todėl teiksime įstatymų rengėjams siūlymus dėl Administracinių nusižengimų kodekso ir kitų teisės aktų pakeitimų", — sakė Remeika.

  VMVT stebi produktų kokybės kontrolę. Per pirmąjį metų ketvirtį Lietuvoje nebuvo realizuota daugiau nei 66 tonos maisto produktų.

  VMVT duomenimis, maisto produktai nebuvo įleisti į Lietuvos rinką dėl saugumo standartų, kokybės ar žymėjimo pažeidimų. Pažymima, kad importo kontrolės metu dėl saugumo pažeidimų buvo sulaikyta apie 40 tonų produktų. Jie buvo grąžinti atgal tiekėjams arba sunaikinti. 

   

  Dar šia tema

  Geriamasis vanduo Marijampolėje – su naftos kvapu
  VMVT neleido realizuoti daugiau kaip 370 t netinkamų maisto produktų ir pašarų
  Keliautojams nepavyko įvežti į Lietuvą daugiau kaip 2 t draudžiamų produktų
  Tegai:
  žuvininkystė, žuvies produktai, Šiauliai, Lietuva

  Svarbiausios temos