15:28 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Yandex.Taxi

  Vilniaus meras dėl "Yandex.Taxi" kreipėsi į Konkurencijos tarybą

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60 0 0

  Šį kartą prašoma ištirti, ar "Yandex.Taxi" viešai skleidžiama reklama nepažeidžia Reklamos įstatymo ir neklaidina vartotojų

  VILNIUS, liepos 30 – Sputnik. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl bendrovės "Yandex.Taxi" reklamos skleidimo, rašo spaudos tarnyba.

  Meras prašo tarybos ištirti, ar Rusijos kapitalo bendrovės "Yandex.Taxi" viešai skleidžiama reklama nepažeidžia Reklamos įstatymo ir neklaidina vartotojų.

  Kaip teigia meras, reklamoje "Yandex.Taxi" skelbiasi teikianti taksi paslaugas, tačiau bendrovė iki šiol nesikreipė į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją dėl leidimų vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi išdavimo.

  "Prašome pradėti galimo Reklamos įstatymo 5 straipsnio pažeidimo nagrinėjimą ir priimti nutarimą taikyti laikinojo pobūdžio priemonę – įpareigojimą sustabdyti Reklamos įstatyme nustatytų reikalavimų neatitinkančios reklamos skleidimą", – rašoma mero kreipimesi.

  Yandex.Taxi automobilis
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Meras taip pat informavo Konkurencijos tarybą, jog uždarosios akcinės bendrovęs "ETN Baltic" įrenginyje nuo šio trečiadienio, rugpjūčio 1 dienos planuojama skleisti reklamą "Yandex.Taxi". Dėl to savivaldybė jau įspėjo lauko reklamos bendrovę.

  Praėjusią savaitę Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis pareiškė, kad Rusijos bendrovės "Yandex.Taxi" veikla gali grėsti Lietuvos nacionaliniam saugumui. Jis kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį su prašymu ištirti bendrovės veiklą.

  Į Valstybės saugumo departamentą su tokiu pačiu prašymu kreipėsi ir sostinės meras.

  Rusijos tarnyba "Yandex.Taxi" planuoja savo veiklą Lietuvoje pradėti liepos pabaigoje. Šiemet bendrovė pradėjo dirbti Estijoje ir Latvijoje.

  Dar šia tema

  "Yandex.Taksi" liepos mėnesį pradės savo veiklą Lietuvoje
  Seimo narys: "Yandex.Taxi" gali grėsti Lietuvos nacionaliniam saugumui
  Tegai:
  Konkurencijos taryba (KT), Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos