08:38 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)
  39

  Pareigūnai rado apie 10 tūkst. eurų vertės baltarusiškų rūkalų, kurie buvo pakuojami į buitinius oro filtrus, ruošiant juos išvežti į Vakarų Europą

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Muitinės kriminalistai Vilniaus Justiniškių požeminių garažų masyve aptiko cigarečių kontrabandos sandėlį, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Turėdami informacijos apie galimai sandėliuojamą cigarečių kontrabandą, muitinės kriminalistai penktadienio, liepos 27-osios, rytą netikėtai patikrino vieną požeminių garažų masyvą sostinės Justiniškių rajone.

  Ten pareigūnai užklupo besidarbuojantį vilnietį, kuris iš lengvojo automobilio "Opel Astra" į garažą perkrovinėjo cigaretes, o ten pakavo jas į buitinius oro filtrus. Pareigūnų manymu šiame šešėliniame "logistikos centre" į Lietuvą atgabentos kontrabandinės cigaretės būdavo perpakuojamos ir ruošiamos tolesniam pervežimui į Vakarų Europos valstybes.  

  Iš viso garaže rasta 3 250 pakelių baltarusiškų cigarečių "Minsk" kontrabandos (dalis rūkalų jau buvo supakuoti į minėtus oro filtrus). Bendra cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau nei 10 tūkstančių eurų.  

  Rūkalai ir automobilis sulaikyti, vilniečiui buvo surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas, jam gresia bauda nuo keturių iki šešių tūkstančių eurų.

  Šių metų kovo 21 dieną MKT pareigūnai Vilniaus Šeškinės rajone, taip pat požeminių garažų masyve irgi aptiko cigarečių kontrabandos sandėlį. Ten tuomet rasta beveik 12 tūkstančių pakelių rūkalų, supakuotų į buitinius oro filtrus. Ten pat buvo sulaikyti ir du "pakuotojai" — vilniečiai, o MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)

  Dar šia tema

  Lietuvis ir baltarusis kontrabandai slėpti panaudojo svetimos sodybos lauko tualetą
  Per pusmetį muitininkai sulaikė 2,5 mln pakelių cigarečių kontrabandos
  Du baltarusiai gabeno 1,7 tūkst pakelių cigarečių sename "Mercedes Benz"
  Tegai:
  kontrabanda, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos