20:21 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  235

  Klaipėdos miesto tarybos deputatas interviu "Sputnik" teigė, kad yra nepatogus oponentas dabartinei nomenklatūrai, kuri bando paslėpti savo nusižengimus po Titovo skandalu

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas interviu "Sputnik Lietuva" papasakojo, kad vietos nomenklatūra suvokia jį kaip grėsmę, nes Titovas nevaidina jos žaidimų ir bando apsaugoti vietos gyventojų interesus.

  "Konkurentai, turbūt, dabar galvoja, kokia sitiacija bus po rinkimų. Aš nelabai nerimauju dėl to, nes mano populiarumas auga. Tiesioginiai konkurentai, netiesioginiai siuntė šiandien smūgį prieš mane, kad mane pašalintų. Šiuo metu aš keliu grėsmę nomenklatūrai, kuri sėdi Klaipėdoje, nes nežaidžiu šių žaidimų. Aš ginu paprastų Klaipėdos gyventojų interesus", — sakė politikas.

  Anksčiau deputatas ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio metu pareiškė, kad Adolfas Ramanauskas-Vanagas galėjo būti prisidėjęs prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo. Politikas pasiūlė ištirti "partizano" veiksmus po to, kai Klaipėdos merija nusprendė įrengti memorialinę lentą ant pedagoginio instituto, kuriame studijavo Ramanauskas, pastato.

  Po to Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą Titovo atžvilgiu pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir jo bendražygiai pradėjo apkaltos procesą nepageidaujamo deputato atžvilgiu.

  Deputatas dar kartą pakartojo, kad niekada netyrinėjo Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybės, kol miesto taryboje neatsirado pasiūlymas įrengti memorialinę lentą jo garbei. Po to Titovas trumpai išnagrinėjo pagrindinius "partizano" biografijos faktus ir išdėstė juos posėdyje.

  "Norėjau pasidalinti su kolegomis informacija, bet vietoj diskusijos jie kategoriškai atsisakė žiūrėti medžiagas. Vienas iš kolegų pasakė: "Jei žudė civilius, reiškia, buvo už ką žudyti"… Gavau priekaištų, prokuratūra pradėjo bylą. Apkaltos procedūra — pirmoji per trisdešimt metų. Tokio dar niekada anksčiau nebuvo", — kalbėjo deputatas.

  Be to, pasak Titovo, jis buvo apkaltintas miesto tarybos priesaikos pažeidimu.

  "Aš paklausiau mero — kokioje vietoje aš sulaužiau priesaiką? Aš įvykdžiau savo funkcines pareigas, giliai tyrinėjau medžiagą, užduodavau klausimus, pareiškiau savo nuomonę — kur aš pažeidžiau? Bet jie nieko nenori girdėti. Kai baigiasi argumentas, naudojami miltai ir grasinimai… Didžioji dauguma pasirašė už apkaltos procedūrą. Jie bando pervažiuoti mane plentvolu", — sakė Titovas.

  Jo nuomone, Klaipėdos meras naudoja triukšmą aplink Titovą, kad nukreiptų dėmesį nuo korupcijos skandalo, kuriame dalyvauja mero politinė partija — Liberalų judėjimas.

  Remiantis jo informacija, galutinio sprendimo dėl apkaltos data nustatyta rugsėjo pabaigai.

  "Mano nuomone, iki rugsėjo 24-osios komisija baigs savo darbą. Tikiuosi, kad tai nebus vienašališkas sprendimas. Tai bus viešas klausymas, kuriame aš galėsiu pateikti medžiagas, kurias aš galėsiu rasti per šį trumpą laiką. Dabar bandau rasti kiek įmanoma daugiau informacijos, kad sprendimas būtų objektyvus, kad žmonės apie tai žinotų", — sakė Titovas.

  Pasak jo, miesto taryba turės balsuoti už apkaltą ir perduoti ją administraciniam teismui. Jei teismas pripažins priesaikos pažeidimą, jis grąžins sprendimą miesto tarybai.

  "Aš nesuprantu mandato atėmimo prasmės: mes po pusės metų — vasarį turėsime rinkimus. Na, pašalins jie mane — o pagal galiojančius įstatymus aš galiu balotiruotis. Ar jie galvoja Seimo pagalba pakeisti įstatymus ir užkirsti tam kelią — kad nepaleistų nepatogaus oponento į valdžios organus", — sakė Titovas.

  Deputatas taip pat patikino, kad nežino, ar jį palaikys partija "Lietuvos rusų sąjunga" ir jos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas.

  "O štai kolegos iš Klaipėdos nuvyko į antipiketą… Mano kolegos, mano rinkėjai susirinko palaikyti manęs, tan buvo žodžių peštynės, bet išėjo palaikyti manęs, nepaisant nieko, paremti poziciją", — papasakojo politikas.

  Jam buvo sunku atsakyti į klausimą, ar jis ketina prašyti paramos tarptautiniu lygmeniu, tačiau deputatas nežino, "kokį absurdą" gali pasiekti byla prieš jį.

  "Tikiuosi, kad visa tai greitai, netrukus, išsibarstys. Jei mes turime teisinę valstybę, ši nesąmonė turi baigtis labai greitai", — tikisi Titovas.

  Paremti Viačeslavą Titovą galima, panaudojus žymę #freeTitov socialiniuose tinkluose.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Klaipėdoje vis tiek atsiras Adolfo Ramanausko-Vanago memorialinė lenta
  Klaipėdoje mitingo metu deputatas Titovas buvo apibarstytas miltais
  Titovui pradedama įgaliojimų netekimo procedūra
  Titovas palietė tabu ir, matyt, bus teisiamas
  Lietuvos antiherojai: kolaborantų giminaičiai neišsigando tiesos
  Tegai:
  Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Viačeslavas Titovas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos