18:19 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Nėščioji, archyvinė nuotrauka.

  Keisis nėščiųjų priežiūros tvarka

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (209)
  20 0 0

  Nėščiosioms bus atliekama daugiau tyrimų

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo papildomas nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūros tvarkos aprašas, įtraukiant į jį daugiau reikalingų tyrimų, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Nėščiosioms bus atliekama daugiau tyrimų, todėl bus galima anksčiau nustatyti lėtines ligas bei rizikos atvejus ir apsaugoti mamas bei jų kūdikius. Papildomi tyrimai nėščiosioms bus atliekami nuo 2019 metų sausio 1 dienos.

  Motina su kūdikiu, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Брага

  Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės, šiuo metu visoms nėščiosioms tiriamas cukraus kiekis kraujuje, tačiau siekiant kuo anksčiau diagnozuoti cukrinį ar nėščiųjų diabetą, bus atliekamas pagilintas ištyrimas – kiekvienai nėščiajai bus atliekamas gliukozės tolerancijos mėginys. Iki šiol šis tyrimas buvo atliekamas 1 kartą tik tuo atveju, jei nėščioji turėjo cukrinio diabeto rizikos veiksnių. Taip pat visos nėščiosios bus pradėtos tikrinti dėl virusinio hepatito B.

  Taip pat ministro įsakymu nustatomi kvalifikacijos reikalavimai personalui, dirbančiam su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais. Tad medikai turės išklausyti privalomus kvalifikacijos kėlimo kursus.

  Be to, numatoma, kad įstaigose turi būti vadovaujamasi įsakyme nurodytomis akušerijos ir neonatologijos diagnostikos ir gydymo metodikomis, o įstaigos vadovo įsakymu įsteigiama akušerijos ir/ ar neonatologijos paslaugų kokybės konsultanto pareigybė. Jis organizuos reguliarų vertinimą kaip įstaigoje praktiniame darbe laikomasi akušerinę bei neonatologinę pagalbą reglamentuojančių diagnostikos ir gydymo metodikų bei protokolų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (209)

  Dar šia tema

  Vidutiniškai lietuvės gimdo pirmagimį būdamos 27-erių
  Gimdyti namuose galės ne visos norinčios
  Naujos pataisos: neįgaliųjų vietose galės parkuotis nėščiosios
  Lietuvoje pernai ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms
  Tegai:
  tyrimas, nėščiosios, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos