19:47 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Kiaulių auginimas, archyvinė nuotrauka.

  Ministerija pasiūlė naujus būdus afrikinio kiaulių maro plitimui stabdyti

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4210

  Žemės ūkio ministerija pasiūlė kuo greičiau patvirtinti smulkiesiems ūkiams naudingą pasiūlymą, kuriuo galėtų pasinaudoti ir iš kiaulininkystės savo noru pasitraukti smulkieji kiaulių augintojai, neketinantys ar neturintys galimybių laikytis griežtų biologinės saugos reikalavimų

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Trečiadienį Vyriausybėje surengtame tarpinstitucinės darbo grupės pasitarime svarstyta, kaip stabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą ir bendromis jėgomis padėti didžiulius ekonominius nuostolius dėl jo patiriantiems ūkiams, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Žemės ūkio ministerija pateikė ne vieną naują pasiūlymą.

  Pasak žemės ūkio viceministrės Ausmos Miškinienės, kiaulininkystę Lietuvoje plėtoti turi teisę tiek smulkieji, tiek didieji kiaulininkystės ūkiai, tačiau visi jie turi griežtai laikytis nustatytų biosaugos reikalavimų. Labai svarbu aktyvinti šernų medžioklę, stiprinti ūkių veterinarinę kontrolę, vykdyti švietėjišką veiklą.

  Kuaulė, archyvinė nuotrauka
  © REUTERS / Vasily Fedosenko

  Žemės ūkio ministerija pasiūlė kuo greičiau patvirtinti smulkiesiems ūkiams naudingą pasiūlymą, kuriuo galėtų pasinaudoti ir iš kiaulininkystės savo noru pasitraukti smulkieji kiaulių augintojai, neketinantys ar neturintys galimybių laikytis griežtų biologinės saugos reikalavimų.

  Pirminis ŽŪM pasiūlymas buvo skirti 100 Eur už paskerstą kiaulę ir 1500 Eur paramą kitiems ūkiniams gyvūnams įsigyti, jei laikytojas įsipareigoja 3 metus neauginti kiaulių.

  Taip pat buvo pasiūlyta stiprinti kontrolę kiaulininkystės ūkiuose ir tiems kiaulių augintojams, kurie vis dėl to nori auginti kiaules, tačiau šiai dienai neatitinka reikalavimų, skirti iki 1500 Eur paramą trūkstamoms biologinės saugos priemonėms įsigyti.

  Susitikimo metu Miškinienė pabrėžė, kad kiaulės priverstinai galės būti skerdžiamos tik tada, kai kiaulininkystės ūkiai, net ir sudarius jiems galimybes pasinaudoti ekonomiškai naudingu pasiūlymu arba parama biosaugos priemonėms įsigyti, to nepadarys, nustatytų reikalavimų neatitiks ir taip kels grėsmę greta esantiems kiaulininkystės ūkiams.

  Ministerijos pateikti siūlymai pasitarime buvo priimti palankiai, tačiau bendru dalyvavusiųjų sutarimu paprašyta per savaitę pateikti ekonomiškai dar naudingesnį pasiūlymą smulkiesiems ūkiams, įvertinti lėšų poreikį bei galimybes.

  Šiemet Lietuvoje, kurioje 16 130 ūkių laikomos 562 388 kiaulės, nustatyti net 38 AKM židiniai.

  Dar šia tema

  Draudžiama į Lietuvą įvežti pieno ir mėsos produktus iš trečiųjų šalių
  Patvirtintas antras AKM atvejis kiaulių laikymo vietoje
  Tegai:
  Žemės ūkio ministerija (ŽUM), afrikinis kiaulių maras (AKM)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos