21:49 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Savivaldybės administracija, pasirinkdama, kurias gatves tvarkyti, naudoja tik parankius kriterijus, tokius kaip žvyrkelių ilgis, o štai gatvių naudojimo intensyvumo kriterijus savivaldybei netinka

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas antikorupciniu požiūriu įvertinti, kaip Vilniaus rajono savivaldybė tvarko gatves ir kelius, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Pasak Masiulio, gaunama daug gyventojų skundų, kad Vilniaus rajono savivaldybė skriaudžia naujakurių kvartalus. Tvarkomos gatvės tik tose teritorijose, kur susitelkę valdžiai ištikimi rinkėjai.

  "Savivaldybės administracija pasirinkdama, kurias gatves tvarkyti, naudoja tik parankius kriterijus, tokius kaip žvyrkelių ilgis, o štai gatvių naudojimo intensyvumo kriterijus savivaldybei netinka", – sako parlamentaras.

  Kaip nurodo Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymas, STT gali įvertinti teisės aktus antikorupciniu požiūriu ir pateikti privalomas įgyvendinti išvadas.

  Masiuliui kyla abejonių dėl skaidrumo. Pasak jo, Vilniaus rajono savivaldybėje sprendimai tvarkyti ar netvarkyti gatves priimami autoritariškai, be diskusijų, vertinimo komisijos formalios, sudarytos iš savivaldybės darbuotojų, todėl nestebina atvejai, kai gatvės asfaltuojamos vos dėl kelių namų,  o naujakuriai šalia sostinės dešimtmečiais priversti važinėti šunkeliais.

  Vilniaus rajono savivaldybės neasfaltuotų kelių tinklas yra vienas ilgiausių, kasmet tvarkymui skiriama vis daugiau pinigų iš valstybės, Europos Sąjungos ir savivaldybės biudžetų.

   

  Tegai:
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), tvarkymas, keliai, Vilnius

  Svarbiausios temos