08:18 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Nelegalaus krovinio savininkams gresia baudžiamoji atsakomybė — bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Kratų Kretingos rajone ir Klaipėdoje metu pareigūnai aptiko beveik 10 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Nelegalaus krovinio savininkams gresia baudžiamoji atsakomybė — bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

  Trečiadienio vakarą Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai patikrino Kretingos rajone Erlėnų kaime esančią sodybą. Jie jau turėjo informacijos, kad čia gali būti sandėliuojamas nelegalus krovinys.

  VSAT pareigūnai užklupo 40-ies Plungės rajono gyventoją ir 75-erių klaipėdietį. Vyrai iš automobilio "Volkswagen Passat" į "Volkswagen Golf" krovė kontrabandines cigaretes. Patikrinimo metu klaipėdiečiui priklausančioje sodyboje rasti 3500 pakelių cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Capital" su baltarusiškomis banderolėmis.

  Vykdydami tolimesnį tyrimą pareigūnai atliko kratą ir klaipėdiečio bute uostamiestyje. Čia rasti 6204 pakeliai cigarečių "Korona Superslims", "Minsk Capital", "NZ Gold", "Fest", "Minsk Superslims", "Minsk 5 Superslims". Tabako gaminiai pažymėti baltarusiškais akcizo ženklais. Dar dešimt pakelių "Allure Superslims" markės rūkalų buvo be banderolių.

  Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 9709 pakeliai neteisėtai į Lietuvą atgabentų cigarečių pakeliai.

  Su įkalčiais įkliuvęs Plungės rajono gyventojas jau žinomas teisėsaugininkams. Praėjusių metų pabaigoje jis jau buvo sulaikytas ir dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo nubaustas tūkstantine bauda.

  Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

  Sulaikyti plungiškis ir klaipėdietis buvo uždaryti į areštinę. Trečiadienį po apklausos jie paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

  Automobiliai ir cigaretės saugomos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje.

  Dar šia tema

  Kontrabandininkas bandė sprukti nuo pasieniečių, bet toli nepabėgo
  Lietuvis ir baltarusis kontrabandai slėpti panaudojo svetimos sodybos lauko tualetą
  Iš Baltarusijos į Lietuvą plaukė 2 tūkst pakelių cigarečių
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos