18:17 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Telefoninis sukčius, archyvinė nuotrauka

  Telefoninis sukčius iš moterų apgaule išviliojo per 10 tūkst eurų

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Sukčiai teigdavo, kad moterys už komunalines paslaugas atsiskaitė neva padirbtais banknotais arba iš jų sąskaitų yra vagiami pinigai; neįtardamos klastos, nukentėjusiosios patikėdavo turimus grynuosius bei banko korteles su PIN kodais

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Vienuolika kartų teisėtas šiaulietis iš keturių garbaus amžiaus moterų apgaulės būdu išviliojo per 10 tūkst. eurų, praneša policijos spaudos tarnyba.

  Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad kaltinamasis (gimęs 1988 metais) iš Telšiuose ir Mažeikiuose gyvenančių keturių moterų (gimusios 1930-1944 metais) išviliojo per 10 tūkst. eurų. Savindamasis pinigus, dviem atvejais vyras panaudojo smurtą.

  Kaltinamasis nusikalstamas veikas vykdė ne vienas, o galimai veikdamas išvien su pataisos namuose kalinčiu bendru (-ais). Nustatyta, kad pastarieji su nukentėjusiomis bendraudavo telefonu, o kaltinamasis šiauliškis pasibelsdavo į moterų duris, prisistatęs policijos pareigūnu.

  Moterims paskambinę asmenys teigdavo, kad jos už komunalines paslaugas atsiskaitė neva padirbtais 50 eurų banknotais arba iš jų sąskaitų yra vagiami pinigai. Neįtardamos klastos, pas jas atvykusiam "pareigūnui", nukentėjusiosios patikėdavo turimus grynuosius bei banko korteles su PIN kodais, leidusiais iš banko sąskaitų išgryninti tūkstantines sumas.

  Šiauliškis kaltinamas dešimčia nusikalstamų veikų įvykdymu. Jam teks atsakyti už neteisėtą disponavimą elektroninėmis mokėjimo priemonėmis arba jų duomenimis, neteisėtą elektroninių mokėjimo priemonių ar jų duomenų panaudojimą, sukčiavimą, plėšimą, neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos.

  Ikiteisminis tyrimas buvo baigtas vos per tris mėnesius. Bylą su kaltinamuoju aktu perduota teismui.

  Keturias garbaus amžiaus moteris apgavusiam ir per 10 tūkst. eurų išviliojusiam kaltinamajam buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams, vėliau terminas pratęstas dar mėnesiui, todėl vyras teismo posėdžio laukia suimtas.

  Dar šia tema

  Statybinių medžiagų įmonių vadovas apgaule pasisavino pirkėjų pinigus
  Demaskuoti įsilauždavę į svetimas banko sąskaitas sukčiai
  Tegai:
  telefoninis sukčiavimas

  Svarbiausios temos