18:24 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (348)
  59

  Vakcina nuo rotaviruso (rotavirusinio enterito) yra ypatinga tuo, kad yra ne įskiepijama, o vartojama per burną

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Nuo rugsėjo vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius pasipildys dar viena vakcina, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

  Valstybės lėšomis dviejų mėnesių kūdikiai bus skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos. Lietuva taps devyniasdešimt antrąja šalimi pasaulyje, įtraukusia šią vakciną į nacionalinį vaikų skiepų kalendorių.

  Vakcina nuo rotaviruso (rotavirusinio enterito) yra ypatinga tuo, kad yra ne įskiepijama, o vartojama per burną. Valstybinė ligonių  kasa nupirko 175 340 šios vakcinos dozių. Kitą savaitę gydymo įstaigos šią vakciną jau galės atsiimti iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) sandėlio.

  Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kūdikiams ir mažiems vaikams sukelianti sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Kūdikio organizmas greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija.

  Pasak ULAC direktoriaus, rotavirusinės infekcijos riziką galima sumažinti kruopščiai plaunant rankas, ypatingai – pasinaudojus tualetu, pakeitus kūdikiui sauskelnes ar po sąlyčio su galimai infekuotais virusu daiktais ir aplinka. Tačiau tai neapsaugo nuo užsikrėtimo ir ligos.

  "Skiepai – patikimiausia specifinė profilaktikos priemonė nuo rotaviruso", — aiškino ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

  Kasmet nuo rotavirusinės infekcijos tėvai savo lėšomis paskiepija per 3 tūkst. kūdikių. Paskiepytų vaikų skaičius kasmet auga: 2013 metais buvo paskiepyti 3 178 kūdikiai, 2016 metais – 4 222. 2017 metais nuo rotavirusinės infekcijos paskiepyti 4913 vaikai – juos tėvai skiepijo savo lėšomis.

  Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užregistruoti 2484 rotavirusinio enterito atvejai.

   

  Temos:
  Medicina ir sveikata (348)
  Tegai:
  rotavirusinė infekcija, skiepai

  Svarbiausios temos