18:58 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Erkė, archyvinė nuotrauka.

  Artėja antrasis erkių aktyvumo pikas

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (209)
  79 0 0

  Specialistai atkreipia dėmesį, kad visa Lietuvos teritorija yra endeminė, o tai reiškia, jog užsikrėsti erkių pernešamomis ligomis galima visur

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik.  Prasidėjus grybavimo sezonui kelis kartus išauga pranešimų apie erkių įkandimus ir jų sukeltus susirgimus, rašo LRT su nuoroda į draudimo bendrovę "Lietuvos draudimas".

  Specialistai atkreipia dėmesį, kad visa Lietuvos teritorija yra endeminė, o tai reiškia, jog užsikrėsti erkių pernešamomis ligomis galima visur. Todėl išsiruošus grybauti ir uogauti reikia tinkamai tam pasiruošti.

  Kyla grėsmė susirgti Laimo liga

  Ant žmogaus odos patekusi erkė įsisiurbia nejuntamai, o vienu kartu šis parazitas žmogų gali užkrėsti net keliomis ligomis – erkiniu encefalitu, Laimo ar kitomis ligomis. Sergamumas erkių platinamomis ligomis skirtinguose Lietuvos regionuose skiriasi. Daugiausia susirgimų fiksuojama Vidurio Lietuvoje, Kauno ir Panevėžio miestuose bei apylinkėse, teritorijose aplink Radviliškį, Pasvalį, Kėdainius. O Klaipėdos, Raseinių ir Akmenės rajonuose pavojingi virusai yra ne taip išplitę.

  ULAC duomenimis, pernai Laimo liga Lietuvoje užsikrėtė daugiau negu 2 800 žmonių, o erkiniu encefalitu – bemaž 500 gyventojų.

  Medikai išskiria tris Laimo ligos vystymosi etapus ir atkreipia dėmesį, kad laiku negydoma infekcija gali lemti itin skaudžias sveikatos būklės komplikacijas. Lengviausia Laimo ligą diagnozuoti tada, kai įkandus erkei ant odos lieka raudona dėmė. Tačiau pusei visų susirgusių ši dėmė nesusiformuoja, todėl medikams ne iš karto pavyksta tiksliai nustatyti negalavimų priežastis. Atkreipiamas dėmesys, kad Laimo ligos inkubacinis periodas gali trukti iki 30 dienų.

  Todėl, jeigu įkando erkė, rekomenduojama iš karto kreiptis į gydytoją, kuris atliks reikiamus tyrimus, o ligos atveju, greitai parinks efektyvią gydymo priemonę. Svarbu žinoti, kad veiksmingos vakcinos nuo Laimo ligos nėra, jai imunitetas neįgyjamas, todėl žmogus šia liga gali susirgti pakartotinai, jeigu jam vėl įkąs užsikrėtusi erkė.

  Apsauga nuo miško erkių
  © Sputnik /
  Apsauga nuo miško erkių
  Temos:
  Medicina ir sveikata (209)

  Dar šia tema

  Nuo erkinio encefalito mirė 65 metų moteris
  Erkių sukeltomis ligomis dažniausiai užsikrečiama Vilniaus ir Kauno apskrityse
  Tegai:
  erkės, Lietuva

  Svarbiausios temos