19:13 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  VSAT

  Lietuvos ir Latvijos pasienyje sulaikyta vietnamiečių migrantų grupė

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Latvis iš savo šalies į Lietuvą atgabeno 8 migrantus iš Vietnamo, visi jie operacijos metu taip pat buvo sulaikyti

  VILNIUS, rugjūčio 2 – Sputnik. Lazdijų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai sulaikė migrantų grupę iš Vietnamo ir su jų gabenimu siejamus asmenis.

  Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos bei Specialiosios paskirties komandos pareigūnai miško aikštelėje ties Lazdijų rajono Gudelių kaimu surengė pasalą. Turėta informacijos, kad čia gali būti gabenami neteisėtai į Lietuvą patekę asmenys.

  Мигранты из Вьетнама
  Vietnamiečių migrantų grupė

  Vietovę stebėję VSAT pareigūnai užfiksavo į miško aikštelę įsukančius Lietuvoje registruotus automobilius "BMW 525" ir "Ford Galaxy" bei latviškais numeriais pažymėtą automobilį "Volvo S60". Iš mašinų išlipusią žmonių grupę pasieniečiai sulaikė. Keli vyrai dar mėgino bėgti į miško tankmę, tačiau sustojo, kuomet VSAT pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido du įspėjamuosius šūvius į viršų.

  Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra du Latvijos piliečiai, 33 vyras ir 32 moteris, bei du Lietuvos piliečiai, 36-erių marijampolietis ir 32 metų Lazdijų rajono gyventojas.

  Pirminiais duomenimis, latvis iš savo šalies į Lietuvą vienatūriu "Ford Galaxy" atgabeno 8 migrantus iš Vietnamo. Visi jie operacijos metu taip pat buvo sulaikyti toje pačioje miško aikštelėje ties Lazdijų rajono Gudelių kaimų.

  Trijų moterų ir keturių vyrų amžius – nuo 18 iki 28 metų. Užsieniečiai, kaip įprasta tokiais atvejais, neturėjo jokių dokumentų, patvirtinančių teisėtą jų buvimą Šengeno erdvėje.

  Po apklausų lietuviai ir latviai buvo uždaryti į areštinę, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Dar šia tema

  Sulaikytas nelegalius migrantus iš Vietnamo gabenęs latvis
  ES ketina atrinkti migrantus per 72 valandas nuo išlaipinimo uoste
  Valtis su 160 migrantų nuskendo netoli Šiaurės Kipro
  Tegai:
  migrantai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Vietnamas, Lietuva

  Svarbiausios temos