15:35 2018 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
  šamas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos upėse nuo sausros gaišta žuvys

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Galima žuvų kritimo priežastis – nukritęs vandens lygis ir sumažėjęs deguonies kiekis vandenyje

  VILNIUS, rugpjūčiuo 3 – Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, liepos 28 – rugpjūčio 1 dienomis pastebėtas žuvų kritimas Ventos, Minijos, Veiviržo, Jūros upėse.

  Žuvis
  © Sputnik / Владимир Песня

  Galima žuvų kritimo priežastis – nukritęs vandens lygis ir sumažėjęs deguonies kiekis vandenyje. Kaip rordo specialistu duomenys, šiose upėse minėtu laikotarpiu buvo nustatyta deguonies koncentracija mažesnė arba lygi 2 mg/l. Tokia maža deguonies koncentracija kelia grėsmę žuvų išlikimui.

  Deguonies mažėjimą lemia tai, kad esant aukštai temperatūrai greičiau auga ir greičiau nyksta aukštesnieji ir žemesnieji vandens augalai. Taip išlieka organinės medžiagos, kurių skaidymui reikalingas didesnis deguonies kiekis. Šis taip pat naudojamas organizmų kvėpavimui ir įvairiuose rūgimo procesuose.

  Atsižvelgus į šių metų liepos mėnesį atlikto monitoringo duomenis, Lietuvos upėse ypatingų skirtumų nuo pernai liepą atliktų  tyrimų nėra.  2018 metų liepos mėnesį mažesnė nei 2 mg/l deguonies koncentracija nebuvo nustatyta, o mažesnė už 3 mg/l buvo tik keliose labai mažose upėse. 

  Tegai:
  sausra, žuvis, Lietuva

  Svarbiausios temos