01:21 2020 Lapkričio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Tyrimas parodė, kad siunčiant laiškus ir siuntinius dažniausiai naudojamasi AB Lietuvos pašto paslaugomis

  VILNIUS, rugpjūčio 3 – Sputnik. Trys ketvirtadaliai (75%) suaugusių šalies gyventojų naudojasi pašto paslaugomis.

  Tai rodo Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa dėl Pašto paslaugų kainos prieinamumo ir paslaugų kokybės.

  Kaimo gyventojai pašto paslaugomis naudojasi dažniau, nei miestiečiai (atitinkamai 81% ir 71% respondentų).

  Tyrimas parodė, kad siunčiant laiškus dažniausiai naudojamasi AB Lietuvos pašto paslaugomis (tokį atsakymą pateikė 99 % laiškus siuntusių respondentų), siųsdami siuntinius dauguma gyventojų taip pat naudojosi AB Lietuvos pašto paslaugomis (94 % siuntas siuntusių respondentų).

  Siuntinius siunčia 42% apklaustųjų. Dažniau siuntinius siunčia miesto gyventojai (48%,  palyginimui, kaimo – 36%), jauni (iki 29 metų amžiaus – 64%), didesnes pajamas gaunantys (58%), turintys aukštąjį išsilavinimą (57%) respondentai.

  Siuntų savitarnos terminalais naudojasi 40 proc. apklaustųjų. Dažniausiai tai jauni (iki 29 metų amžiaus – 79%), turintys aukštąjį išsilavinimą (59%), aukštesnes pajamas gaunantys (66%) respondentai. Palyginti su 2016 metų situacija, besinaudojančių terminalais gyventojų dalis išaugo net 39%.

  Daugiau kaip pusė (53%) apklaustųjų perka internetu (2016 metais buvo 48%).  Perkant internetu, dažniausiai prekės užsakomos su pristatymu į namus.

  Tyrimo tikslas taip pat buvo išsiaiškinti, kaip apklaustieji vertina korespondencijos ir siuntinių siuntimo kainą.  Dažniausiai buvo  nurodoma, kad AB Lietuvos pašto paprastų laiškų siuntimo kaina yra vidutiniška (tiek Lietuvoje, tiek į ES, tiek į kitas šalis). Dauguma respondentų nurodė, kad siuntinių iki 2 kg siuntimo kaina Lietuvoje yra vidutiniška, o į Airiją, Angliją, Norvegiją – brangi (84% – 88% atsakymų).

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek uždirba "Lietuvos paštas"
  Lietuvos pašto darbuotojai gaus didesnius atlyginimus
  Tegai:
  Lietuvos paštas

  Svarbiausios temos